InfoRádió / MTI
2006. február 16. 23:23
Svájc 3-2-re legyőzte a világbajnok cseh válogatottat a torinói téli olimpia férfi jégkorongtornáján, a csoportmeccsek második fordulójában.

A világbajnok Csehország 3-2-re kikapott az esélytelennek tartott Svéjctól a torinói téli olimpia jégkorongtornáján, a csoportmérkőzések második fordulójában.

Az észak-amerikai profiligában szereplő sztárjaival felálló cseh csapat az egész mérkőzésen csak szenvedett: az első harmad után 1-0-ra, míg a másodikat követően 2-1-re vezetett Svájc.

A fordítás az utolsó periódusban sem sikerült, annak ellenére, hogy egy perc elteltével Marek Zidlicky révén megszerezte az egyenlítő gólt a cseh gárda. Mark Streit 47. percben szerzett találata azonban azt jelentette, hogy még a pontszerzés sem sikerült a cseheknek.

Szintén az A csoportban Finnország 6-0-ra kiütötte a házigazda olaszokat, míg a címvédő Kanada 5-1-re nyert Németország ellen.

A B csoport második körében: Oroszország-Svédország 5-0, Szlovákia-Lettország 6-3, Egyesült Államok-Kazahsztán 4-1.