Mint bármely könyvfesztiválon, úgy a szeptember 6-8. közötti Budavári Könyvünnepen is lesznek dedikálások, pódiumbeszélgetések, valamint irodalmi műsorok, ismertette Nagy Gábor Tamás.
A magyar nyelv és könyv ünnepe egy történelmi évforduló időpontjához igazodik, tette hozzá a polgármester. 1686. szeptember 2-án szűnt meg ugyanis Buda török megszállása, amikor a szövetséges európai seregek felszabadították fel a budai Várat, és elkezdődhetett az újjáépítés, amely számos változást hozott a város életében.
Az ünnep jó alkalom arra, hogy felelevenítsék, milyen magas színvonalú volt a műveltség és a művészeti élet például a királyi udvarokban - emelte ki a polgármester, hozzátéve, hogy különlegességekkel is találkozhatnak a helytörténeti bemutatón a látogatók.
A Budavári Könyvünnepen a harminc éve elhunyt Márai Sándorra is emlékeznek, a rendezvény díszvendége az író szülővárosa, Kassa lesz.
Így a felvidéki város kapott lehetőséget arra, hogy az ott zajló kulturális életet, valamint Márai Sándor szülőházát a lehető legalaposabban bemutassa. Az Országos Széchényi Könyvtár egy kamarakiállítással készül. Kassai mozaik címen olyan ritkaságokat és különlegességeket gyűjtenek ki a hatalmas könyvtári anyagból, amelyet máskor nem láthat a közönség.
Az önkormányzat idén is együttműködésre lépett a Várban található intézmények majd mindegyikével, külön programokkal és kedvezményekkel várják a Budavári Könyvünnep résztvevőit.
Köztük a Budapesti Történeti Múzeum, a Zenetudományi Intézet, a Hadtörténeti Intézet, a Nemzeti Levéltár és a már említett Országos Széchényi Könyvtár is - sorolta a polgármester.
A Bölcs Vár révén pedig új helyszínnel is bővül a szeptember 6-án induló rendezvény. A kulturális központ az Óvárosháza épületében kapott helyett, és számos programmal várja majd az érdeklődőket, elsősorban a szombati napon.