A nyugalmazott tanár, aki szerint elszántság kell a családfakutatáshoz, elmondta, hogy Arany János leszármazottainak megtalálását segítette a Bihar megyei levéltár gazdag adattára, a református egyház anyakönyvei. Az 1765-től a 20. század elejéig kiállított dokumentumok hozzáférhetők bárki számára.
Noha gyermekei voltak Arany Jánosnak, az egyenes ág igen korán kihalt, apja testvéreinek leszármazottai azonban a mai napig élnek.
„Elég jól be lehetett azonosítani, hogy melyik Arany-lány kihez ment férjhez”
– tette hozzá Balogh László.
A nyugalmazott tanár által összeállított családfán – saját bevallása szerint – 6200 személy szerepel, ebből 3800-4000 fő a költő leszármazottja, a többiek házastársak. Amikor a munkát egy hónapig kiállította, sokat jelentkeztek azzal, hogy megtalálták őseiket, de ők maguk nem szerepelnek rajta.
„Családfát nem is lehet befejezni, csak abbahagyni”
– fogalmazott Balogh László.
Oldalági leszármazottak
Az Arany János Emlékegyesület és a nagyszalontai polgármesteri hivatal több mint 950 embernek állított ki emléklapot, amely igazolja, hogy az illető leszármazottja az Arany családnak. Balogh László számításai szerint azonban összesen legalább kétszer ennyi ma élő személyben csörgedezik a költő vére.Mai rokonai valamennyien oldalági leszármazottak. Bár a költőnek volt két gyermeke, László és Julianna, vérvonala hamar megszakadt. Lászlónak nem született gyermeke, Julianna egyetlen lánya, Piroska pedig fiatalon, 21 évesen hunyt el, gyermektelenül.