A Tangerine után ismét egy különleges, sajátos látásmódú filmet forgatott Sean Baker. A Floridai álom kallódó gyerekek szemszögéből mutatja meg, mi van a csillogó Disney World szomszédságában.
A kritikák szinte egyöntetűen dicsérik az érzékeny alkotást, amely különleges humorral és életszeretettel mutatja meg a nyomor és a kiszolgáltatottság legmélyebb bugyrait – a főszereplő kislányt, Mooneet alakító Brooklynn Prince-t pedig egekig magasztalják.
Sokan a tavaly megjelent Dunkirk párjaként emlegetik a Winston Churchillről szóló, A legsötétebb óra című mozit. A film nagyjából ugyanazt az időszakot meséli el – ezúttal az angol miniszterelnök szemszögéből.
Joe Wright filmje történelmileg sokszor pontatlan hőstörténet Gary Oldman Golden Globe-ot ért alakításával, azonban több kritika azt rótta fel, hogy a film mindössze ennyit tud: egy remek színész brillírozása mellett minden más csak mellékes.
Első rendezésével állt elő a Támadás a Fehér Ház ellen 2. – London ostroma című mozi forgatókönyvét jegyző Christian Gudegast. A Gengszterzsarukban a los angeles-i nyomozók elitosztaga - Gerard Butler vezetésével – száll szembe a maximálisan védett Központi Bank kifosztását tervező bűnözőkkel.
A kritikák szerint Gerard Butlernek jól áll a kérlelhetetlen főzsaru szerepe, a film pedig ügyesen egyensúlyoz az akciódús és humor elemek között.
Egy különleges felnövéstörténet a norvégok Oscar-díjra nevezett mozija, a Thelma.
A történet szerint egy mélyen vallásos családban felnőtt lány beleszeret egy másik lányba, s a korábban tabuknak hitt határok áthágása közben fedezi fel, hogy milyen természetfeletti képességekkel bír.
A 68 lepedő egy rablógyilkosság utáni őrült road moovie, ami azonban a kritikák szerint csakis paródiaként értelmezhető, félő azonban, hogy a rendező, Trent Haaga nem annak szánta az alkotást.