„Megnöveltük a fesztivál területét, így most két nagyszínpad várja az érdeklődőket. Olyan erős programmal készültünk, hogy már a nulladik napon olyan fesztiválhangulat volt, mint ha élesben menne minden” - számolt be az első tapasztalatokról Porkoláb Gyöngyi.
Közölte, hogy szeretnék a Campus Fesztivált megtartani egy olyan nagy magyar zenei fesztiválnak, amely Kelet-Magyarország egyik legjelentősebb zenei fesztiválja.
„Maga a helyszín közel van az egyetemhez, és nyilván a szervező csapatnak is nagyon közeli kapcsolata van az egyetemmel. Mind az egyetemista korosztály számára, mind a családosok vagy a fiatalok számára, de a középkorosztály számára is próbáltunk programokat beemelni” - mondta a kommunikációs vezető.
Példaként hozta a civil falut, ahol a civil szervezetek mutathatják meg magukat interaktív formában. Az Egyetem téren, illetve a civil szervezetek sátrainál például számos interaktív játék várja a látogatókat.
A programról elmondta, hogy nagy érdeklődés övezi Jess Glynne-t, aki egy tehetségkutató verseny győzteseként került a figyelem középpontjába, és néhány hónapja már slágergyanús számai keltik fel a közönség érdeklődését. Porkoláb Gyöngyi szerint ő egy nagyon érdekes színfoltja lesz a pénteki napnak.
„De a két nagyszínpad mellett számos kisebb színpad is működik. Odafigyelünk arra, hogy kisebb hazai, feltörekvő zenekarok is megjelenjenek a fesztiválon, és nem titkolt szándékunk, hogy a fiatalabb generációk révén a kultúrának is elég széles szegmensei bemutatkozhassanak itt. Mert az a lényeg, hogy egy-egy nagyobb fesztiválon – idén 100 ezer látogatót várunk – biztonságos közegben tudjanak a fiatalok, illetve az érdeklődők részt venni” - hangsúlyozta a kommunikációs vezető.
Elmondta, hogy a fesztiválhelyszín a nemrég felújított Nagyerdőn, a Nagyerdei Stadion tövében, nagyon kellemes környezetben van. A Békás tó is tavaly lett felújítva, mellette ködszínház működik a csónakázótó helyén.
„A Nagyerdőn olyan rekreációs és szabadidős közeg veszi körül a fesztivált, ahol a látogatók akár a fesztivál előtt, akár utána körbenézhetnek” - mondta.
Az egyik fesztiválhelyszínünk az ugyancsak nemrég felújított Nagyerdei Víztorony, amely ma már klubhelyszínként, kiállítótérként is működik, de egyben aktív víztorony is. Ott például a falmászást gyakorolhatják a fiatalok, ahol magán a víztorony oszlopán van erre lehetőség.
Arra a kérdésre, hogy a tapasztalatok szerint mi az oka annak, hogy a debreceni Campus Fesztivál most már Kelet-Magyarország legkiemelkedőbb könnyűzenei fesztiválja, Porkoláb Gyöngyi úgy fogalmazott, nem gondolja, hogy bármelyikünknél ott lenne a bölcsek köve ezzel kapcsolatban.
„Inkább azt mondom, hogy elég óvatosan, és mindig a piac igényei szerint próbáltunk előrehaladni. Nem nagy, óriási külföldi előadókat meghívni, hanem inkább olyanokat, akik még esetleg nincsenek annyira a középpontban, de látjuk, hogy tehetségesek - ebből adódóan nyilván a fesztivál költségvetéséből is jobban ki lehet gazdálkodni. De az ifjú tehetségek továbbvitele mindig is fontos szempont volt a fesztivál programjainak tervezésénél” - emelte ki a Campus Fesztivál kommunikációs vezetője.
„A régió kulturális és turisztikai fejlesztésének sorába nagyon jól beilleszkedik ez a zenei fesztivál. Hiszen itt a határon túli programokkal ötvözve próbálunk programokat összeállítani, illetve magának a struktúrának a kialakításában közösen gondolkodni. A Campus Fesztivál most a Tusványosi Fesztivállal egy időben zajlik, és nagyon sokan például onnan érkeznek hozzánk pénteken vagy szombaton” - tette hozzá.
„Valószínű, hogy ennek a fesztiválnak helye van az egész közép-kelet európai turisztikai fejlesztési elképzelések térképén, és ebben gondolkodunk közösen a várossal, illetve a régióval és a turisztikai ügynökséggel együtt is” - jelentette ki.
„Szeretnénk kihasználni azt a potenciált is, hogy a debreceni repülőtér számos európai desztinációval indított járatot. Fontosnak gondoljuk, hogy mindenképp részei legyünk ennek a gazdaságfejlesztési gondolkodásnak a városban és a régióban” - közölte Porkoláb Gyöngyi, a debreceni Campus Fesztivál kommunikációs vezetője.