A hatóságok most próbálják fellelni a jogos tulajdonosokat az egyes jegygyűrűkre gravírozott esküvői dátumok alapján.
A gyerekek játék közben bukkantak az aranyékszerekkel teli, műanyag zacskóba csomagolt befőttesüvegre.
A rendőrség igazi rejtély előtt áll, s most az ékszerekről készült fényképek alapján keresi a tulajdonosokat. A rendvédelmi szervek szóvivője szerint 15 gyűrűn találtak gravírozást. Az üvegben a gyűrűk mellett arany karkötők és nyakláncok is voltak.
A család átadta a rendőrségnek, amit talált, de eddig még nem sikerült felkutatni a tulajdonosokat.
A rendőrség nem közölte „a befőttesüvegnyi kincs” értékét a folyamatban lévő nyomozásra hivatkozva. Azt sem lehet tudni, hogy az ékszerek hogyan kerültek az erdőbe, vizsgálják azt is, hogy esetleg lopott holmiról lehet szó.