Nyitókép: Unsplash

Megkongatta a vészharangot az OpenAI

Infostart
2025. január 13. 18:20
A vállalat hosszú tanulmányban tárta az amerikai kormány elé, mi mindenre lenne szükség, hogy Amerikánál maradjon az előny Kínával szemben a mesterségesintelligencia-versenyben.

Hétfőn az amerikai kormány elé tárta elképzeléseit a mesterségesintelligencia-fejlesztéssel kapcsolatban az OpenAI, mivel szerintük az Egyesült Államoknak külsős befektetésekre és támogatóbb szabályozásra van szüksége ahhoz, hogy megőrizze technológiai versenyelőnyét Kínával szemben – írja a Reuters.

A cég egy 15 oldalas dokumentumban, az úgynevezett „gazdasági tervrajzában” foglalta össze elképzeléseiket, melyben leírta, hogy

a chipek, az adatok és az energia jelentik a győzelmet az MI-versenyben.

Azt is hangsúlyozta, hogy most van szükség olyan nemzeti szintű szabályozásra, amely biztosítja az amerikai előnyt.

Pár nappal Donald Trump megválasztott elnök beiktatása előtt nyújtották be a dokumentumot. Az új kormányzattól széles körben azt várják, hogy sokkal technológia-barátabb lesz, David Sacks-szal az élen, aki az adminisztrációban az újonnan létrehozott MI- és kripto-cár tisztségét tölti majd be.

Sam Altman, az OpenAI alapítója körülbelül 1 millió dollárt adományozott Donald Trump kampányába, ezzel ő lett azon vállalkozók egyike, aki szorosabbra fűzheti kapcsolatait az új elnökkel.

„A becslések szerint 175 milliárd dollárnyi befektetés van globálisan a mesterséges intelligenciában, amit ha az Egyesült Államok nem vonz magához, akkor Kínába fog áramlani, tovább erősítve a Kínai Kommunista Párt globális befolyását”

– állítja a cég által beadott tanulmány.

A dokumentum az MI-modellek exportjának ellenőrzésére is javaslatot tett, megelőzve, hogy olyan nemzetek kezébe kerüljenek, melyekre az Egyesült Államoknak nincs behatása, és adott esetben visszaélnének vele.

Az OpenAI még január folyamán egy eseményt tervez az amerikai fővárosban, ahol megvitathatják a javaslatokat.