Szíszi a megbeszélésen hangsúlyozta: egy gázai tűzszünet kell, hogy kiindulópontja legyen a palesztin állam szélesebb körű elismerésének, hogy szavatolni lehessen a stabilitást a régióban.
Blinken tel-avivi és kairói látogatását követően Dohába készül továbbutazni, tekintettel arra, hogy Katar az Egyesült Államokhoz és Egyiptomhoz hasonlóan közvetítőként lép fel a konfliktus szereplői között.
A múlt hét végi katari megbeszéléseken a közvetítők beszámolói szerint előrelépést értek el a rafahi átkelő működtetése, az izraeli börtönökben lévő palesztin foglyok, valamint a tervezett tűzszünetek szakaszai ügyében.
Továbbra is vitatott az egyiptomi határ mentén húzódó Philadelphia-tengely és a Gázai övezet közepén keresztbe húzódó Necer vagy Necarim-tengely ellenőrzésének kérdése és az első szakaszban hazakerülő túszok száma.
A palesztin szélsőséges Hamász hétfőn közölte, hogy
elutasítja a "dohai tárgyalások után megszületett, áthidalónak szánt amerikai javaslatot, mert az új feltételekkel egészíti ki a fogolycserét, és visszavon korábbi engedményeket az izraeli álláspontból, ezért elfogadhatatlan".
Kedden a Hamász bírálta és félrevezetőnek nevezte Joe Biden amerikai elnök azon kijelentését, miszerint a radikális iszlamista szervezet megpróbál kihátrálni egy lehetséges tűzszüneti megállapodásból. "A jelenleg elénk tárt javaslat szembemegy azzal, amelyben a felek július 2-án megegyeztek" - emelte ki a Hamász keddi állásfoglalásában.