A 2,2 millió lakosú tartományt 2012 óta kormányzó liberális konzervatív párt 27 mandátumot nyert a 75 fős autonóm parlamentben, így a kormányalakításhoz koalíciót kell alakítania.
Ahogy az előző ciklusban, várhatóan most is a Baszk Szocialista párttal (PSE-EE) köthet kormányzati együttműködési megállapodást, amely harmadik erőként, 12 mandátummal jutott be a baszk parlamentbe.
A spanyol sajtó értékelése szerint a helyhatósági választások legnagyobb nyertesének az EH Bildu (Baszkföldi Egységpárt) baloldali nacionalista erő tekinthető, amely a PNV-hez hasonlóan 27 mandátumot nyert, noha kevesebb szavazatszámmal, de így is hattal növelte eddigi képviselői helyeit.
A kampány során a pártot számos bírálat érte, amiért elnökjelöltje, Pello Otxandio nem ítélte el a már feloszlott Baszk Haza és Haladás (ETA) terrorszervezet tevékenységét, és egy interjúban „fegyveres csoportként” hivatkozott rájuk. A párt vezetője, Arnaledo Otegi 1981-ig maga is a szervezet tagja volt.
A baszk törvényhozásba összesen hat párt nyert képviseletet: a konzervatív Néppárt (PP) hét, a jobboldali Vox és a baloldali Sumar párt 1-1 mandátumot szerzett. Elvesztette viszont mind a hat mandátumát, és ezzel kiesett a baszk parlamentből a baloldali Podemos (Képesek vagyunk) párt.