Szöuli tájékoztatás szerint a rakétát Phenjan közeléből indították el helyi idő szerint kedden korán reggel a Japán-tenger felé. Körülbelül 600 kilométert repült, mielőtt a tengerbe csapódott.
A bizottság bejelentette egyúttal, hogy az incidens miatt megemelték a dél-koreai fegyveres erők készültségi szintjét. Az észak-koreai ballisztikusrakéta-kísérletek "provokációnak minősülnek, és súlyosan veszélyeztetik a Koreai-félsziget békéjét és stabilitását" - tették hozzá.
Japán közölte, hogy a rakéta becsapódása nem okozott anyagi kárt.
A keddi tesztet két héttel megelőzően közölte a phenjani állami média, hogy Kim Dzsongün észak-koreai vezető irányításával egy "új típusú, közepes hatótávolságú hiperszonikus rakéta szilárd tüzelőanyaggal működő hajtóművének sikeres tesztelését" végezték el.
A mostani immár a harmadik észak-koreai kísérlet ballisztikus rakétával.
Néhány órával a teszt után a szöuli védelmi minisztérium bejelentette, hogy Dél-Korea, az Egyesült Államok és Japán közös légi hadgyakorlatot tartott a Koreai-félsziget déli része felett. A tárca hozzátette, hogy a műveletben több B-52-es stratégiai bombázó repülőgép is részt vett.
A hadgyakorlattal - amely idén az első ilyen jellegű háromoldalú manőver -
a közlemény szerint Észak-Korea elrettentése volt a cél.
Az év elején Észak-Korea "fő ellenségének" nyilvánította Dél-Koreát, fölszámolta az újraegyesítés ügyeivel és a kapcsolattartással foglalkozó hivatalait, és háborúval fenyegetőzött "akár csak ezred milliméteres" területsértés esetére is.