Német források szerint Carsten L. nem egyedül áll a bíróság előtt, hanem cinkosával, egy vállalkozóval, bizonyos Arthur E.-vel együtt. A hírek szerint
az államtitkok kiszolgáltatásáért cserébe jelentős pénzösszegeket kaptak.
Arthur E. szerepe az volt, hogy segített a BND-től csempészett információkat eljuttatni a címzetthez.
A ZDF német közszolgálati médium utalt arra, hogy a BND-alkalmazott tevékenysége különösen veszélyes volt, mivel az információkat az Ukrajna ellen indított háború kirobbanása után szolgáltatta ki. A konkrét vád szerint Carsten L. a titkos iratokat kinyomtatta vagy lefényképezte a szolgálat pullachi központjában lévő számítógépén, majd azokat átadta cinkosának, aki az információk szerint Moszkvában személyesen kézbesítette a orosz hírszerzés illetékeseinek.
A német hírszerző szolgálat kémkedéssel vádolt munkatársának pere a hét közepén kezdődött Berlinben. Az ügyészség szerint
fejenként több százezer eurót kaptak a különleges "segítségért".
A BND munkatársát tavaly decemberben, cinkosát idén januárban vették őrizetbe.
A ZDF szerint a fővádlott a külföldi telefonos, műholdas és internetes kommunikációt figyelő műszaki felderítési osztálynak a munkatársa volt, ebből fakadóan rendkívül sok "értékes" információhoz juthatott hozzá. A beszámoló szerint az orosz társszolgálat felismerte ezt, és a cinkos Arthur E. a megrendelői szempontból is közvetítői szerepet töltött be. Az FSZB neki adta át azt a "kívánságlistát". amelyen a kért információk szerepeltek, így egyebek között az IRIS-T német fejlesztésű légvédelmi rakétarendszerrel kapcsolatos adatok is. Ez utóbbi állítólag 2022 őszén történt.
Korábban Thomas Haldenwang, a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal elnöke figyelmeztetett arra, hogy az orosz titkosszolgálati tevékenység középpontjában Németország áll. Utalt arra is, hogy az orosz "érdeklődés" annál erősebb, minél tovább tart az ukrajnai háború. Ugyanakkor a kínai és az iráni titkosszolgálatok sem tétlenkednek Németországban – tette hozzá.