Kisida úgy fogalmazott, hogy találkozója Jun Szok Jol dél-koreai elnökkel nagy lépés a két nemzet biztonsági és gazdasági kapcsolatainak rendezése útján, miközben törekszenek az évszázados történelmi problémák megoldására.
Kisida a megbeszéléseket követő közös sajtótájékoztatón elmondta: megállapodtak abban, hogy újraindítják a védelmi párbeszédet és a miniszterhelyettesi szintű stratégiai egyeztetéseket, valamint folytatják a háromoldalú - Japán, Dél-Korea és Kína közötti - kommunikációt.
Jun szerint a csütörtöki találkozó "különös jelentőséggel bír, mivel megmutatja mindkét ország népének, hogy Dél-Korea és Japán különböző problémákkal terhelt kapcsolatai új kezdetet vettek". Hozzátette, hogy a demokratikus értékeket valló két ország "partnerei egymásnak, s együtt kell működniük biztonsági, gazdasági kérdésekben és nemzetközi ügyekben".
Csütörtökön a befolyásos japán üzleti szerveződés, a Keidanren bejelentette, hogy dél-koreai partneriekkel megállapodtak olyan magánalapok létrehozásában, amelyekkel kétoldalú projekteket, köztük ifjúsági csereprogramokat támogatnának. Pénteken a Jun kíséretében lévő, mintegy tucatnyi cégvezető találkozik japán üzletemberekkel.
Jun Szok Jol korábban a koreai-japán nézeteltérések egyik meghatározó elemének rendezésére azt javasolta,
dél-koreai cégek kártalanítsák azokat, akik bíróságon bizonyították, hogy japán cégek Korea 1910 és 1945 közötti megszállása során kényszermunkát alkalmaztak velük szemben.
A tervet Tokióban üdvözölték, a Fehér Ház pedig egyenesen "úttörőnek" minősítette, de több áldozat elutasítja a javaslatot, és a közvélemény-kutatások szerint sem népszerű a gondolat Dél-Koreában.