Csaknem három hét telt el a Berlinben és más tartományokban a tűzoltók és a rendőrök ellen végrehajtott szilveszter éjszakai támadások óta, egyelőre azonban még mindig nem készült el a hivatalos mérleg az atrocitásokról. Az illetékes hatóságok még a beérkező adatokat gyűjtik, amelyekből arra lehet következtetni, hogy csaknem háromszáz ilyen támadás történt.
A Der Tagesspiegel című berlini napilap szerint az országban több mint 280 a tűzoltók és rendőrök elleni támadás történt, amelyeket többnyire német, illetve külföldi fiatalok hajtottak végre. A petárdákkal és a tűzijátékokhoz használt robbanószerekkel való támadások fő helyszíne az önálló tartománynak számító főváros volt, de hasonló atrocitások helyszíne volt a tizenhat közül szinte valamennyi tartomány.
Az újság maga készítette azt az országos felmérést, amely szerint
az országban a tűzoltók, illetve a rendőrök ellen 282 ilyen támadást hajtottak végre.
A lap a tartományok belügyminisztériumait kérdezte, és az ideiglenes mérleg ennek nyomán született.
A tényleges szám azonban az eddig közölteknél magasabb lehetett, különös tekintettel arra, hogy Hessen és Baden-Württemberg tartomány illetékes minisztériumaitól nem érkezett válasz. Ugyanakkor korábbról ismert volt, hogy mindkét tartományban voltak ilyen támadások.
Az újság adatai szerint a legtöbb támadás Berlinben történt. A rendőrség a lappal azt közölte, hogy 59 esetben rendőrök, 43 esetben pedig a tűzoltók, illetve a mentők ellen hajtottak végre ilyen jellegű atrocitásokat. A főváros után Alsó-Szászország, valamint Észak-Rajna-Vesztfália következett egyaránt 42 sérüléseket követelő támadással. Bajorországban 34, a szintén önálló tartománynak számító Hamburgban pedig 19 feljegyzett támadás történt.
A szilveszter éjszaka történtek után
egyedül Berlinben 145 személyt vettek őrizetbe,
köztük német fiatalokat, továbbá 18 különböző nemzetiségű külföldit.
A garázda cselekmények nyomán mindenekelőtt Nancy Faeser szövetségi szociáldemokrata belügyminiszter indítványozta a rendfenntartó erőket védő törvények szigorítását. Faeserrel szemben a szabad demokrata igazságügyi miniszter, Marco Buschmann azon a véleményen van, hogy egyelőre nincs szükség szigorításra. A miniszter szerint inkább az érvényben lévő jogszabályokat kell következetesebben és határozottabban érvényesíteni.