Nyitókép: Wikimedia Commons

Egy szekrényből kerültek elő az utolsó tasmán tigris maradványai

Infostart
2022. december 11. 16:53
85 éve hitték elveszettnek, a Tasmán Múzeum és Művészeti Galéria hiába igyekezett felkutatni.

Az állat utolsó ismert példánya 1936-ban pusztult el a Holbart Állatkertben, amely maradványait a helyi múzeumnak adományozta. Hogy ezt követően mi történt az állat csontvázával és bőrével, azt homály fedte.

Most viszont kiderült, hogy az állat maradványai mindvégig a múzeum épületében voltak, csak nem katalogizálták megfelelően őket – írja a BBC.

"Évekig számos múzeumi kurátor és kutató kereste a maradványait, de sikertelenül, mivel 1936-tól kezdve nem találtak róla származó feljegyzést.

Azt feltételeztük, hogy kidobták testét"

– mondta Robert Paddle, aki 2000-ben könyvet jelentetett meg a fajról.

Paddle és a múzeum egyik kurátora talált egy kiadatlan preparátori jelentést, ami a múzeum gyűjteményeinek átvizsgálására késztette őket, végül a múzeum oktatási részlegének egyik szekrényében találták meg a hiányzó nőstény példányt.

A maradványokat egy vándorkiállításon vitték körbe Ausztráliában, azt nem tudva, hogy ez az utolsó tasmán tigris, más néven erszényesfarkas. Kathryn Medlock kurátor szerint csak azért választották ki, mert a gyűjtemény legszebb állapotú bőre volt, és azt hitték, élnek még vadon az állatfaj példányai. A bőr és a csontváz most a hobarti múzeumban tekinthető meg.

A tasmán tigrisek egész Ausztráliát benépesítették, de az emberek és a dingók által okozott hatások miatt a populációjuk csökkent.

Tasmánia szigetén éltek vadon utolsó példányai, de itt is kihalásig vadásztak azokra.