- Csizmazia Gábor: óvatos az Egyesült Államok válasza, de lesz ellenlépés
- Lengyel rakétabecsapódás: megvannak az előzetes vizsgálat eredményei
- Újabb hírek a már újraindult Barátság kőolajvezetékről
- Lengyel elnök: a rakéta orosz volt, de nincs jele annak, hogy oroszok lőtték volna ki
- Demkó Attila: meglepő, hogy csak nyolc hónap után történt ilyen komoly incidens
- A NATO nem alkalmazza az 5. cikkelyt Ukrajnával szemben
Olekszij Danyilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára a haditanács szerdai ülése után kijelentette: Ukrajna a partnerekkel közösen folytatja a lengyelországi rakétabecsapódás részletes tanulmányozását, és hozzáférést kér az ukrán szakemberek számára.
"Támogatjuk az eset további részletes tanulmányozását a partnerekkel közösen. Készek vagyunk átadni partnereinknek a rendelkezésünkre álló, oroszokat terhelő bizonyítékokat. Partnereinktől is várunk olyan információkat, amelyek alapján az a végső következtetés született, hogy ez egy ukrán légvédelmi rakéta volt. Ezenkívül Ukrajna azt kéri, hogy védelmi minisztériumának és határőrségének képviselői haladéktalanul eljuthassanak a robbanás helyszínére." - fejtette ki Danyilov. A védelmi tanács hangsúlyozza, hogy a történtekért csakis Oroszország és annak rakétaterrorja okolható - áll az RNBO sajtóközleményében.
Az ukrán légierő parancsnokságának sajtószolgálata tette közzé a pontosított adatokat, amelyek szerint kedden Oroszország Ukrajnát 96 légi és tengeri robotrepülőgéppel (H-101, H-555, Kalibr), H-59-es irányított rakétákkal, továbbá Shahíd-136-os és 131-es, valamint Orion és Orlan-10 típusú csapásmérő drónokkal támadta meg. Az ukrán légvédelem 75 robotrepülőgépet két H-59-es irányított rakétát, tíz Shahíd tíusú, egy Orion és egy Orlan-10-es drónt lőtt le.
Úgy tudni, a keddi orosz támadássorozatban az ukrán áramellátás 80 százaléka károsodott. Az egyik, transzformátorállomást ért rakétabecsapódás nyomán a Barátság kőolajvezeték működése is leállt kedden, de szerda délutánra már újraindították a szállítást.