Hosszú hetek óta 50 ezer fölött volt világszerte a koronavírus-fertőzöttek közül azok száma, akik súlyos állapotban feküdtek - remélhetőleg mind kórházban.
Ez a szám - a Worldometers adatai szerint - a hét elejére a lélektani határ alá csökkent, sőt, mivel az összes betegnek egy időben az 5 százalékát is kitette a kritikus állapotúak száma, kifejezetten jó hírnek tűnik, hogy ez az arány ma már csak 2 százalékos.
A szám ráadásul úgy csökken, hogy a legtöbb súlyos esetet adó Egyesült Államokban a szám 16 ezer fölött stagnál, és az Atlanti-óceán túl felén is még jobbára a tetőzés felé tart a válság.
Dél-Amerika legnépesebb országában, Brazíliában van egyébként a második legtöbb, súlyos állapotú fertőzött (8318), de ezer fölötti számban vannak még bajban
- Franciaországban,
- Iránban,
- Oroszországban,
- Spanyolországban,
- Németországban,
- az Egyesült Királyságban,
- Olaszországban és
- Törökországban.
Magyarországon a lélegeztetőgépen lévő betegeket sorolják a súlyos, kritikus állapotúak közé, ők a szerdai statisztikai adat szerint ötvenen vannak, ez a szám is napok óta nagyjából stagnál.
Közben a lezárt esetek száma is átlépett egy fontos határszámot - a másfél milliósat -, de ebben a számban benne van az elhunytak száma is, amely a befejeződött koronavírusos megbetegedések 17 százalékát teszi ki, ez az arány pedig csak nagyon lassan süllyed.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!