Az elmúlt 24 órában 427-tel 24 087-re emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az előző napi 367-hez képest. Kórházban 243-an hunytak el a fertőzés következtében az elmúlt 24 órában a keddi 313 után, és ezzel 15 053-ra emelkedett a kórházi halottak száma. Az idősotthonokból és a szociális intézményekből - ahol a járvány kezdete óta 9034-en haltak meg - 184 új halálesetet jelentettek az előző napi 54 után.
A kórházakba szerdán még mindig 1070 új beteg érkezett, de összességében a kórházban kezeltek száma 650-tel 26 834-re csökkent, miután egyre többen távoznak gyógyultan. Az intenzív osztályokon pedig immáron harmadik hete napról napra csökken a súlyos betegek száma, az elmúlt 24 órában 110-zel 4207-re.
A járvány kezdete több mint 90 ezren szorultak kórházi ellátására, közülük 15 500-an kerültek lélegeztetőgépre.
Egy nappal azután, hogy a nemzetgyűlés megszavazta a karantén utáni kormánystratégiát, amely május 11-én váltja fel a jelenlegi kijárási korlátozásokat, az Odoxa közvélemény-kutatóintézet reprezentatív felmérése -, amelyet a Le Figaro című napilap közölt - azt mutatja, hogy a franciák 45 százaléka túl gyorsnak, 15 százaléka viszont túl lassúnak ítéli meg a fokozatos enyhítéseket, s csak 40 százalék találja megfelelőnek az egyéni felelősségre a jövőben jobban támaszkodó újfajta intézkedéseket.
A francia kormány szerdán jelezte, hogy elfogadja és tanulmányozza annak a negyven kormánypárti képviselőnek a javaslatát, akik indítványozták, hogy
a Covid-19 fertőzésben elhunyt egészségügyi dolgozók gyerekeit nyilvánítsák a nemzet árváinak,
akiket az elesett katonák gyerekeihez hasonlóan egyebek mellett olyan konkrét állami juttatások illetnének meg, mint megélhetési támogatás vagy ingyenes oktatás.
Az AFP francia hírügynökség összesítése szerint a járvány kezdete óta legalább 25 egészségügyi dolgozó vesztette életét a Covid-19 fertőzésben.
Muriel Pénicaud munkaügyi miniszter közben azt közölte, hogy a magánszektorban dolgozók közül már 11,3 millióan kapnak jövedelem-kiegészítést az államtól annak érdekében, hogy a munkahelyük ne szűnjön meg a kijárási korlátozások idején. Az állami védőhálót 890 ezer vállalkozás igényelte a teljes vagy részleges kényszer-szabadságra küldött munkavállalói részére, azaz a magánszektorban foglalkoztatottak több mint felének vállalta át az állam a fizetése bruttó 70 százalékát. Az intézkedés május végéig mintegy 24 milliárd euróba kerül a francia államkasszának.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!