Péntekenmég 919-en hunytak el, ez volt a legmagasabb napi adat. Szombaton pedig 889-en veszítették életüket. Ehhez képest a vasárnapi adat már valamelyest javulást mutat és halvány reményre adhat okot, ami a járvány folytatását illeti.
A járványgörbe lefele ível a gócpont Lombardiában,
ahol 416 beteg vesztette életét az elmúlt egy nap alatt a szombati 542 és a pénteki 541 után. A diagnosztizált fertőzöttek száma 1592-vel emelkedett a huszonnégy órával korábbi 2217 és a negyvennyolc órája mért 2409-cel szemben.
A fertőzöttek száma ugyanakkor továbbra is emelkedik, vasárnapra elérte a 97689-et a regisztrált betegek száma. Ez szombaton még 92472 volt. Ez egybként a Reurest szerint a legalacsonyabb esetszám-növekedés szerda óta. Szakértők azt remélik, hogy országszerte túl vannak a járvány csúcspontján és mostantól fokról fokra csökken a megbetegedések és halálos áldozatok száma is.
A betegek közül jelenleg 3906-an szorulnak intenzív kezelésre, ami magasabb szám, mint az egy nappal korábbi 3856. Összesen 10779-en haltak meg eddig a járvány kirobbanása óta Olaszországban.
Világszerte meghaladta a 700 ezret a koronavírus-fertőzöttek száma
Az összes halálos áldozat száma meghaladja a 33 ezret. Jelenleg az Egyesült Államokban a legsúlyosabb a helyzet, ott több mint 127 ezer megbetegedésről tunak.
Európában egyértelműen Olaszországban a legsúlyosabb a helyzet, de ahogyan ott is, Spanyolországban is azt remélik, hogy lassan túl vannak a csúcsponton. Az országban kezd összeomlani az egészségügy, a fertőzöttek száma már megközelíti a 80 ezret, a halottaké pedig meghaladja a 6600-at.
Franciaországban arra számítanak, hogy még most jön a neheze. Már több mint 2300-an vesztették életüket, a kormány ezért a kijárási tilalmat két héttel, április 15-ig hosszabbította meg. Különösen az ország északkeleti részén vált drámaivá a helyzet, német kórházak több francia beteget vettek fel.
Németországban eddig 60 ezren fertőződtek meg, a halottak száma 500, azaz nem éri el az egy százalékot, a kórházak pedig még képesek ellátni a betegeket. A legújabb adatok szerint az új megbetegedések aránya lassulást mutat. Közben a közvéleményt megrzt a hír, hogy, öngyilkos lett Hessen tartomány pénzügyminisztere. A tartományi kormány miniszterelnökének vasárnapi nyilatkozata szerint a tárcavezetőt a koronavírus-járvány körüli gondok kergették a halálba.
Svájcban 22-vel, 257-re emelkedett a halálos áldozatok száma, miközben több mint ezerrel, 14 336-ra nőtt a bizonyítottan fertőzöttek száma.
Eközben Grönland vezetése úgy döntött, hogy a sziget központjában, Nuukban és környékén betiltja az alkoholos italok forgalmazását, hogy a járvány terjedése miatt legalább az erőszak ne növekedjen. Kim Kielsen grönlandi kormányfő ezt a gyermekek védelmével indokolta, akik most nem tudnak iskolába járni, viszont a Dániához tartozó szigeten óriási társadalmi probléma a gyermekbántalmazás.
Nagy-Britanniában a kormányfő szigorúbb intézkedéseket helyezett kilátásba vírus okozta megbetegedés elleni küzdelemben. Boris Johnson kiemelte, hogy a helyzet súlyosbodni fog. Megfelelő lépéseket tesznek a járvány elleni küzdelemben, és minél többen tartják be a szabályokat, annál kevesebben halnak meg, annál hamarabb tér vissza az élet a normális kerékvágásba. Az országban összesen 1228 halálos áldozata van már a járványnak, 209-cel több mint egy nappal korábban. A fertőzöttek száma 19 522, körülbelül 2400-zal több mint szombaton.
Anglia helyettes tiszti főorvosa vasárnap arra figyelmeztetett, hogy a járvány miatt kihirdetett korlátozások csak fokozatosan lesznek feloldhatók, és akár hat hónapig is érvényben lehetnek. Az egész ország olyan vészhelyzeti készültségben van, amilyenre a második világháború óta nem volt példa.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!