- Harminckilenc külföldi a halottak között Srí Lankán
- A leggazdagabb dán három gyermeke is meghalt Srí Lankán
- Miniszter: helyi iszlamisták követték el a húsvétvasárnapi támadásokat
- Orvosszakértő szerint öngyilkos merénylők követték el a támadásokat Srí Lankán
- Húsvéti robbantások: 290 halálos áldozat
- Magyarország segítene a Srí Lanka-i keresztényeknek
- A világ elítélte a merényletsorozatot
A letartóztatottak között van az öngyilkos merénylőket szállító teherautó sofőrje és annak a háznak a tulajdonosa, amelyben néhány terrorista lakott.
A húsvétvasárnap elkövetett kilenc robbantásos merényletben mintegy 310-en haltak már meg, és 500-an megsebesültek.
Egy Srí Lanka-i szélsőséges csoport, a Nemzeti Tauhít Dzsamaat követte el a támadásokat - számolt be Radzsita Szenaratne kormányszóvivő és egészségügyi miniszter. A rendőrség detonátorokra és robbanószerkezetekre bukkant a helyszínek közelében.
A három templom és három luxusszálló ellen egy időben elkövetett támadásokban részt vevő hét öngyilkos merénylő mindegyike Srí Lanka-i állampolgár volt. A hatóságok azt gyanítják, hogy a szélsőségesek külföldi kapcsolatokkal rendelkeztek, nemzetközi terrorszervezet állhatott mögöttük. Maitripala Sziriszena Srí Lanka-i elnök jelezte: külföldi segítséget kér a szálak felgöngyölítéséhez.
Sziriszena hétfőn este szükségállapotot rendelt el
"a közbiztonság, a közrend fenntartása, valamint a társadalmi élethez nélkülözhetetlen szolgáltatások és termékek biztosítására". Az ország hivatalos lapjában megjelent rendelet értelmében különleges felhatalmazást kapnak a biztonsági erők a többi között gyanúsítottak őrizetbe vételére, illetve a vizsgálatok lefolytatásához szükséges házkutatások végrehajtásához.
A nemzetközi rendőri együttműködési szervezet, az Interpol szakértői csoportot küldött a helyi hatóságok megsegítésére Srí Lankára. Közöttük vannak bűnügyi helyszínelők, tűzszerészek, terrorelhárítók és az áldozatok azonosításával foglalkozó szakemberek is.
A 21 millió lakosú Srí Lanka 70 százaléka buddhista vallású, 12 százalék hindu, 10 százalék muszlim, és 7 százalék, vagyis mintegy 1,2 millió lakos katolikus.
A polgárháború vége - 2009 - óta eddig nem volt jelentősebb támadás vagy terrorcselekmény az országban, de a különböző vallások hívei között rendszeresen vannak súrlódások és kisebb atrocitások.