Madsen ügyvédje, Betina Hald Engmark azonban leszögezte: ügyfele nem ismerte be, hogy bűncselekményt követett el, a rendőrségnek bizonyítékkal is szolgált erről.
"A védencem nem vallott be semmit, ártatlannak vallja magát az ellene felhozott vádakban" - idézte az ügyvédet a BBC News.
A hajó- és rakétakonstruktőrt augusztus 11-én gyilkosság gyanújával vették őrizetbe, miután kimentették a süllyedő tengeralattjáróról. A 46 éves férfi akkor azt állította, hogy az eltűntként keresett 30 éves svéd újságírónőt, Kim Wallt, aki róla és találmányairól készített riportot, partra tette a dán főváros kikötőjében még az eltűnés estéjén.
Az újabb verzió szerint a tengeralattjárón olyan baleset történt, amely az újságírónő halálához vezetett, és a holttestet Madsen "a tengerbe temette". Madsen a rendőrség szerint azt állította, hogy valahol Koppenhágától délre, a Koge-öböl környékén engedte vízbe a testet.
A dán rendőrség tájékoztatása szerint a 18 méter hosszú, 40 tonnás tengeralattjárót, amely a maga nemében a világ legnagyobbja volt kilenc évvel ezelőtti vízrebocsátásakor,
szándékosan süllyesztették el a Koge-öbölben.
A BBC News szerint a hatóságok úgy gondolják, maga Madsen süllyesztette el. Az UC3 Nautilust a búvárok átkutatták, de a nő holttestét nem találták meg.
A dán és a svéd hatóságok most megpróbálják visszakövetni a tengeralattjáró utolsó útjának nyomvonalát, és hétfőtől búvárok keresik az eltűnt riporternő holttestét.
A dán rendőrség később közölte, hogy a főváros, Koppenhága menti vizekben rábukkantak egy női holttestre. Twitter-üzenetük azonban arról nem szólt, hogy a 10 napja eltűnt Kim Wall holtestét találták-e meg. A maradványokat orvosszakértői vizsgálatnak vetették alá.