Nicola Sturgeon skót miniszterelnök péntek hajnali nyilatkozatában úgy vélekedett, hogy a választás eredményeképpen
rendkívül nehéz lett Theresa May helyzete.
A konzervatívok romló eredményét azzal magyarázta, hogy a kampány legvégén a Munkáspárt szerepelt jobban, és támogatókat tudott elhódítani riválisától. Sturgeon egyúttal méltatta, hogy a jelek szerint Skóciában pártja, a Skót Nemzeti Párt (SNP) megnyerte a választást.
Nyilatkozott az Európai Unióból való brit kilépés (Brexit) irányításával megbízott miniszter, David Davis is. Ő úgy vélte, hogy az első eredmények és a prognózisok arra mutatnak: az ország átalakulóban van, különösen Skóciában és Anglia északi részében.
Az országot megosztó szavazás volt
- fogalmazott, de jelezte, hogy a következtetések levonásával megvárja a tényleges eredményeket.
Nigel Farage, a Brexit melletti kampány egyik vezetője, az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) volt elnöke úgy vélte, a választások megmutatták, hogy
Corbyn "erősebb és őszintébb" személyiség, mint Theresa May.
Ő is úgy látja, hogy a munkáspárti vezetőnek sikerült új szavazókat elhódítania a Brexit-pártiak és -ellenzők közül egyaránt.
Kész lenne kisebbségi kormány megalakítására Nagy-Britanniában az ellenzéki Munkáspárt a csütörtöki előrehozott választások nyomán, ha beigazolódnak a prognózisok, amelyek szerint a kormányzó Konzervatív Párt nem szerzett abszolút többséget a parlamenti alsóházban - jelentette ki a Munkáspárt egyik szóvivője, Emily Thornberry csütörtök éjszaka. A BBC televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy
az eredmények azt mutatják, a Labour kormányra kerülhet.
Ha az exit poll pontosnak bizonyul, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt 34 fővel 266-ra növelte alsóházi frakciójának létszámát, míg a konzervatívok 314 képviselői helyet szerezhettek meg a 650 fős házban, 17-tel kevesebbet, mint az előző, 2015-ös választásokon.
Tom Watson, a Munkáspárt elnökhelyettese is úgy nyilatkozott, hogy ha a prognózisok beigazolódnak, az
"nagyon rossz eredményt"
jelentene Theresa May miniszterelnök számára.
Az első exit pollok közzététele után a Liberális Demokraták Twitter-üzenetben adták tudtul, hogy nem terveznek részt venni semmilyen koalíciós tárgyalásban. Ezt a pártot a választás előtti elemzések a Munkáspárttal és esetleg a Skót Nemzeti Párttal (SNP) képzelték el közös koalícióban.
Az észak-írországi unionista pártok közé tartozó DUP egyik képviselője, Jeffrey Donaldson viszont a BBC-nek nyilatkozva arról beszélt, hogy
készek tárgyalni a konzervatívokkal az abszolút többség megteremtése érdekében.
Úgy ítélte meg, hogy pártjuk számára nagyon kedvező eredmény született, ha az exit pollok beigazolódnak.
Az észak-írországi nacionalista párt, a Sinn Fein elnöke, Gerry Adams bejelentette, hogy
továbbra sem kívánják elfoglalni megnyert képviselői helyeiket a brit parlamentben.
Ez azért bír fontossággal, mert az üres parlamenti helyek miatt kevesebb képviselő is elég lehet az abszolút többség megszerzéséhez.
George Osborne, a előző konzervatív kormány pénzügyminisztere úgy kommentálta az exit pollok eredményét, hogy sokáig lehet majd boncolgatni, miért alakult így. Úgy vélte, kérdések vetődhetnek fel nemcsak a kampánnyal, hanem a Konzervatív Párt vezetésének jövőjével kapcsolatban is.