Az orosz Szövetségi Tanács (felsőház) nemzetközi ügyekkel foglalkozó bizottságának elnöke továbbá elmondta, hogy Aszad szerint erre épülhet a Szíria stabilizálását követő politikai rendezési folyamat, vagyis az ország alkotmányának megreformálása és az új, törvényes szíriai hatósági szervek létrehozása.
Aszad hozzáfűzte: elengedhetetlen, hogy a megállapodásokba bevonják a térség államait, a nyugati országokat, mindenekelőtt pedig az Európai Uniót.
A szíriai elnök emellett határozottan kiállt az Oroszországgal és más államokkal a konfliktus felek közötti tűzszünet megtartása érdekében tett közös erőfeszítések mellett.
Aszad Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetése során megerősítette, hogy kész betartani a tűzszünetre vonatkozó megállapodást - közölte a Kreml. A két elnök megállapodott abban is, hogy a Kazahsztánban indított béketárgyalások "fontos lépést jelentenek a válság végső rendezése felé" - derül ki az orosz közleményből.
Valíd Moallem szíriai külügyminiszter az állami televízió élő adásában a nap folyamán elmondta, hogy "valós lehetőség" kínálkozik a politikai rendezésre a szíriai konfliktusban. Szerinte a fegyvernyugvási megállapodást aláíró felkelő csoportok kötelessége, hogy elhatárolódjanak a korábban az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat kötelékébe tartozó Dzsabhat Fatah as-Sámtól (korábbi nevén an-Núszra Front) és az Iszlám Államtól, valamint kijelentsék: nem állnak kapcsolatban ezekkel a szervezetekkel.
Az Oroszország és Törökország által garantált általános szíriai fegyvernyugvást több ellenzéki fegyveres csoport is üdvözölte a nap folyamán, ennek hatálya azonban nem terjed majd ki az Ankara által is terrorszervezetnek tartott Iszlám Államra, valamint a Népvédelmi Egységeknek (YPG) nevezett észak-szíriai kurd fegyveres erőkre.