Április vége óta csak hétfőn és kedden járnak munkába Venezuelában az állami dolgozók, az iskolákban pedig pénteken nincs tanítás. Ez volt Nicholas Maduro elnök válasza az országot sújtó drámai áramhiányra.
A latin-amerikai országban kormányzó Szocialista Párt most május végéig meghosszabbította az intézkedést.
A korábban az ellentmondásosan megítélt Hugo Chavez marxista elnök által vezetett országban a kormány nemrég félórával előremozgatta az órákat – hogy tovább legyen világos este és hogy az emberek így kevesebb áramot használjanak.
Egy további unortodox lépés volt a hajszárítók használatának tilalma.
Venezuela nagyrészt masszív vízi erőműveiből állítja elő magának a villamosenergiát. Az utóbbi 40 év legsúlyosabb aszálya és kevés csapadék miatt nem halmozódik fel elég víz a gátak mögé épült tározókban.
Az államfő az EL Nino időjárási jelenséget okolta a szárazságért.
Maduro elnök a múlt héten közölte, hogy az ország északi részén fekvő Guri vízi erőműben a vízszint a minimális működéshez szükséges szintre csökkent.
Ez a komplexum különösen fontos, mert az ország áramszükségletének 70 százalékát állítják elő itt.
Az állami dolgozók munkahetének korlátozásával a kormánynak nem kell magas energiaszámlákat benyújtani a már amúgy is sokat szenvedő lakosságnak – mondta.
A 2009-es aszályok idején országos áramszünetek következtek be és leállt az ipari termelés.
A világ legnagyobb olajkincsével rendelkező Venezuela gazdasága néhány éve még rohamosan bővült - most súlyos gazdasági válságot él át és a lakosságot különösen sújtja az élelmiszerhiány.
Az infláció 300 százalékra szökött és tovább emelkedik, miközben az olajexportőr országnak különösen rosszat tett, hogy az idén drasztikusan leesett a kőolaj ára.