A bizonyítékok áttekintése új nyomra vezetett, ezért az ügyészség elrendelte a bűnügyi rendőrség nyomozásának újraindítását - számolt be a fejleményről a Correio da Manha című portugál napilap. A részleteket nem ismeretesek, az ügyészségi hivatalt pedig a lapnak nem sikerült elérnie.
Clarence Mitchell, a McCann család ügyvédje megerősítette a nyomozás újraindításáról szóló híreket és elmondta, hogy a család később fog nyilatkozni az ügyben.
A Scotland Yard londoni közleményében az olvasható, hogy a brit és a portugál rendőrség nyomozása párhuzamosan fog futni.
A portugál vádhatóság bűncselekmény hiányában öt évvel ezelőtt, 2008-ban lezárta a nyomozást és beszüntette a kislány keresését.
A hatóságok közel két évvel ezelőtt kezdték meg a rejtélyes körülmények között eltűnt kislány ügyében a nyomozati eredmények átvizsgálását, a portói rendőrségnél külön e célra felállított munkacsoport a brit Scotland Yarddal szoros együttműködésben tekintette át a 14 hónapig tartó nyomozás dossziéját.
A skót kislány 2007. május 3-án, negyedik születésnapja előtt néhány nappal tűnt el nyomtalanul a dél-portugáliai Praia da Luz főleg britek látogatta, Ocean Club nevű üdülőközpontjából. A gyermek - két kisebb testvérével - a család földszinti szállodai szobájában aludt, miközben szülei a szállodától nem messze, baráti társasággal vacsoráztak.
Az ügyet szinte példátlan nemzetközi figyelem kísérte, különösen azt követően, hogy a portugál rendőrség 2007 őszén az Angliában élő orvos szülőket, Gerry és Kate McCannt nyilvánította gyanúsítottá. Egy évvel később - érdemi bizonyítékok hiányában - a gyanúsítást feloldották, a kislánynak azonban az egész világra kiterjedő szervezett kutatás ellenére azóta sem lelik nyomát.
Madeleine sorsáról és hollétéről számtalan teória került nyilvánosságra. A visszatérő feltételezések között szerepel, hogy a gyermek pedofil bűnözők rabságába eshetett, de az is gyakran felmerül, hogy jómódú, gyermektelen külföldi házaspárok "megrendelésére" rabolhatták el. A kislányt Marokkótól Belgiumon, Svédországon, Kanadán és Dubajon át Ausztráliáig a világ szinte minden pontján "látni" vélték, de sehol nem akadtak a nyomára.