Újraválasztották Abbászt a Fatah élére

InfoRádió / MTI
2009. augusztus 8. 15:00
Újraválasztották Mahmúd Abbászt a Fatah palesztin mozgalom élére a kongresszusi küldöttek szombaton.

A Betlehemben tanácskozó mintegy kétezer küldött kézfelemeléssel egyhangúlag megszavazta, hogy továbbra is Abbász vezesse a palesztinok legnagyobb szervezetét - jelentette be a kongresszus levezető elnöke.

A Fatah központi bizottságának és a forradalmi tanácsának tagjairól vasárnap döntenek.

A kedden kezdődött és eredetileg háromnaposra tervezett tanácskozást meg kellett hosszabbítani, mivel heves viták alakultak ki a régi és az új nemzedék képviselői között. A fiatalok a párt átfogó reformját akarják, és nagyobb szerepet követelnek maguknak.