Összecsaptak a rendőrök és a szélsőségesek Szlovákiában

InfoRádió / MTI
2009. augusztus 8. 17:40
Összecsaptak a szlovák rendőrök és a szélsőségesek a kelet-szlovákiai Szentmihályfalván, miután az utóbbiak nem voltak hajlandóak befejezni a település polgármestere által feloszlatott, engedély nélküli tüntetésüket.

A Slovenská Pospolitost (Szlovák Testvériség) az állítólagos roma terror ellen tüntetett a településen. A polgármester felhívásának semmibevétele után a kommandósok gumibotokkal és kutyákkal a mintegy 250 szélsőségest és a több tucatnyi helyi lakost kiszorították a futballpályáról, majd vízágyút is bevetettek.

A szélsőségesek kövekkel és üvegekkel dobálták meg a rendőröket, akik három tüntetőt letartóztattak.