Beperelik az óriáscéget a megfigyelt újságírók

Infostart
2007. augusztus 17. 20:30
Keresetet nyújtott be négy újságíró a Hewlett-Packard (HP) számítástechnikai óriáscég ellen, amelyben azt állítják: lelki sérüléseket okozott nekik, hogy a vállalat kémkedett utánuk.

Az AP hírügynökség és a CNet internetes hírportál újságírói azt állítják, hogy gyötrődést és érzelmi szorongást okozott számukra a társaság kémkedése.

A számítógép- és nyomtatógyártó vállalat ugyanis magánnyomozókat bérelt fel, hogy kiderítsék, ki informálja az újságírókat a cég bizalmas ügyeiről.

A cég szóvivője a per hallatán elmondta: meglepte őket az újságírók keresete, mivel bocsánatot kértek, és egy igen gáláns ajánlatot tettek az ügy elrendezésére.

A HP még tavaly elismerte, hogy magánnyomozók rögzítették az elnökségi tagok és a riporterek telefonbeszélgetéseit. A detektívek az akkori elnökség megbízásából dolgoztak, de illegálisan szerezték meg az információkat az újságírókról és az információforrásról.

A magánnyomozó és segítője összesen kilenc újságírót tartott rendszeres megfigyelés alatt, a gyanú szerint privát adataikhoz is hozzáfértek.

A CNet két munkatársa azt követően lett szálka a cég szemében, hogy tavaly januárban cikket írtak a Hewlett-Packardnak az Intelhez, illetve az AMD-hez fűződő üzleti kapcsolatáról.

A botrány kirobbanásának a vállalat akkori elnöke, Patricia Dunn esett áldozatául, kongresszusi vizsgálat indult a magánnyomozás ügyében. Egy kaliforniai bíró elutasította a vádakat a HP korábbi etikai vezetője és a két magánnyomozó ellen, valamint Patricia Dunnt is ártatlannak találták.