Szexuális életükről kérdezték a 11 éveseket

Infostart
2007. március 13. 11:14
Nagy-Britanniában egyre gyakoribb a szexualitással, a szexuális kérdésekkel kapcsolatos vita a szülők és a különböző hatóságok, hivatalok között. Legutóbb azon háborodtak fel az anyák és apák, hogy 11-12 éves gyerekeiknek tették fel a kérdést: szexeltek-e már valaha.

Körülbelül négyszáz 11 és 18 év közötti gyerek kapta meg a szülők tudta nélkül azt az önkormányzat által kiküldött kérdőívet, amelyben a fiatalok alkohol-, drogfogyasztási, valamint szexuális szokásait feszegető kérdések szerepeltek.

A szülők persze hamar értesültek a kérdéssorról, és többen panasszal fordultak Tony Macey-hez.

"12 éves gyerekekről beszélünk, akiknek még négy évük van hátra addig, hogy saját magukkal kapcsolatban rendelkezhessenek. Ezek a kérdések azt sugallhatják nekik, hogy valamiről lemaradnak, de a szex, a drogok és az alkohol fogyasztása még illegális ebben a korban" - mondta a lelkész.

"Megértem, hogy a gyerekeknek szükségük van a felvilágosításra, de úgy tűnik, már ilyen fiatal korban elveszik tőlük a gyerekkorukat, és a felnőttek élete felé taszítják őket" - tette hozzá.

A negyvenöt kérdés egy része arra vonatkozott, milyen gyakran és milyen fajta alkoholt fogyasztottak a gyerekek, használtak-e már illegális kábítószereket vagy volt-e már behatolásos szexuális kapcsolatuk.

Az egyik kérdés, amely úgy kezdődött: "Miután ittál, előfordult-e...", és az utóbbiakból lehetett választani: "hogy elvesztetted az eszméleted?", "hogy másnapos voltál?", "hogy védekezés nélkül létesítettél szexuális kapcsolatot?"

A lelkész elismeri, hogy a kérdések nagy része már feltehető a 16-18 éveseknek, de a 11-12 éves kicsiknek egyáltalán nem ilyen dolgokon kellene törniük a fejüket.

A kérdőív elküldésének célja a városi vezetés szerint az volt, hogy megismerjék a fiatalok véleményét a kérdésekben.

A szóvivő bejelentette: igyekeznek megnyugtatni a felzaklatott szülőket, akiknek azonban meg kell érteniük, hogy rendkívül magas a fiatalkori terhességek száma, amelyet muszáj csökkenteni, ehhez azonban a hatóságok, az iskolák és a szülők együttműködésére van szükség.