Ünnepélyes kereskedésindító csengetéssel emlékezett meg tőzsdei jelenlétének 30. évfordulójáról a Richter Gedeon Nyrt. a Budapesti Értéktőzsdén. Magyarország legnagyobb, hazai központú gyógyszeripari vállalata 1994-ben lépett a BÉT-re. A Richter Gedeon a BÉT egyik meghatározó, Prémium kategóriában jelen lévő, blue chip kibocsátója, és a piaci kapitalizáció alapján a harmadik legnagyobb szereplővé lépett elő.
A társaság vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta: a tőzsdei jelenlét kiszámítható, stabil keretrendszert adott a Richternek, amellyel annak idején megteremtődött a szisztematikus építkezés lehetősége a vállalat számára. Orbán Gábor úgy véli, a gyógyszeriparban csak így lehet előrehaladni, és kiemelte, hogy
a tőzsdén való megjelenésükkel létrejött egy erős, biztos tulajdonosi szerkezet, ami az alapja volt annak, hogy egy kis országban be tudjanak kapcsolódni a globális értékláncba.
Hozzátette: a Richter számára nagyon fontosak a partneri együttműködések, a tőzsdei jelenlét pedig olyan transzparenciát és reputációs többletet nyújt, amivel ezek a megállapodások, közös projektek „sokkal olajozottabban” működnek. „A 120 éves történetünk és a tőzsdei jelenlét megkönnyítette a dolgunkat a bizalomépítés terén is” – jegyezte meg Orbán Gábor.
Arról is beszélt a 30 éves évforduló kapcsán, hogy a Richter részvényárfolyama az elmúlt egy hónapban érte el a történelmi maximumot, illetve az elmúlt fél évben előbb a 10 ezer forintos szintet, majd a 11 ezres lélektani határt is átlépte. „Ezzel a Richter tőkepiaci értéke megközelítette a második legnagyobb magyar blue chip kibocsátó értékét, mindössze néhány százalék a lemaradásunk. Nagyon bízom benne, hogy a következő időszak arról fog szólni, hogyan és mikor tudunk majd előzni” – fogalmazott a vállalat vezérigazgatója.