Az Opus Global Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján tette közzé, hogy a független, Európa tőkepiaci vállalatait elemző hitelminősítő indoklása szerint a csoport erőteljesen megnövekedett, amit a rendszeres bevételtermelő képességének fejlődése is alátámaszt.
A Scope Ratings felülvizsgálata szerint az Opus csoport költségfedezete továbbra is messze megfelel a minősítésekkel szemben támasztott követelményeknek. A holding diverzifikáltsága okán továbbra is kellően képes ellenállni az olyan makrogazdasági visszaeséseknek, mint amelyet például a koronavírus-válság váltott ki. Kivételt jelent a turisztikai szegmensbe tartozó Hunguest Hotels, de a társaság szerint a szállodalánc tevékenységének belföldi koncentráltsága miatt okozhat még pozitív meglepetést az eredményei tekintetében.
A holdingot ért koronavírus okozta hatások nem tűnnek jelentőségteljesnek, mivel a másik három divízió (ipar és energetika, mezőgazdaság, vagyonkezelés) nem ciklikus, és a hosszú távú tendenciák irányítják - írta a Scope indoklásában.
Dzsubák Attila, az Opus Global Nyrt. vezérigazgatója a bejelentésről szólva a cég közleménye szerint úgy fogalmazott: "rendkívül jelentős mérföldkő a tőzsdei társaság életében a stabil kibocsátói minősítés megőrzése, hiszen megerősít bennünket a stratégiai irányokban". Kiemelte, hogy a minősítő is úgy értékeli: a cég legtöbb leányvállalata jelentős növekedési potenciállal rendelkezik, ugyanakkor a portfólió diverzifikáltságának köszönhetően kevésbé kitett, ezáltal válságállóbb.
Az Opus Global Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdán 255 forinton zárt, 0,78 százalékkal alacsonyabban az előző záróárnál. Az elmúlt egy évben a részvények legalacsonyabb ára 129,2 forint, a legmagasabb pedig 398 forint volt.