Érthető a Facebook döntése, és annak indoklása, hogy a kisbefektetők érdekében hozta meg ezt a lépést. Sok olyan kriptovaluta került a piacra, amelynek kibocsátásakor és forgalmazásakor kétesnek nevezhető a jó szándék - mondta Pataki Gábor, hozzátéve:
a kisbefektetők felkészületlenségét használják ki ezek a kriptovaluta-jegyzések.
A Facebook pedig valószínűleg tart az amerikai pénzügyi hatóságoktól, nem szeretne konfliktusba keveredni.
"Az új kriptovalutáknál nagy a veszély. Hiába publikálnak egy "white papert", egy ötletet, és hiába adnak rá össze több millió dollárt a kisbefektetők, csak akkor lesz értéke, ha bevezetik a tőzsdére. Míg az IPO-kibocsátásoknál (részvénypiacon használt fogalom: első tőzsdei bevezetés) garantált a tőzsdei bevezetés, a kriptovaluta-kibocsátásoknál nem".
Forradalmi változás
A piaci pletykák szerint a Facebook saját kriptovaluta bevezetésére készül, ez a piaci súlyuknál fogva rendkívül nagy érdeklődésre tarthat számot - mondta Pataki Gábor. Kiemelte: nagyon fontosnak tartja, hogy mindez szabályozott keretek között történjen.
"A kriptovaluták és a blokklánc-technológia hatalmas hatással lesz a mindennapjainkra,
hasonló forradalmat látunk, mint az internet elindulásával.
Tiltani és elfojtani már nem lehet, szabályozni viszont mielőbb szükséges lenne. Remélem, hogy a közeljövőben idehaza is megszületnek a szabályozási lépések".
Korábbi cikkeink a témában
- Ismert lesz minden bankszámlán szereplő összeg, és ez jó nekünk
- Brutális lopás: 534 millió dollár értékű digitális deviza tűnt el
- Megvan a Bitcoin-őrület felelőse, de nem nyit ajtót