A bank teljes, 36,5 százalékos állami részvénycsomagjának értékesítésére júliusban írtak ki nyílt tendert , az eljárás nyilvános, kétfordulós pályázat volt, azon minden átláthatónak minősülő külföldi és belföldi szervezet indulhatott.
Az első körben több indikatív ajánlat is érkezett a nyílt felhívásra, ezekből egy pályázó nyújtott be kötelező érvényű ajánlatot. A részvénycsomag nyertese az E.P.M. Kft. lett, az ajánlott ár 4,5 milliárd forint volt. Az E.P.M. Kft. a bank indulásától kezdve résztulajdonosa a hitelintézetnek 9 további részvényes mellett, a cég egyedüli tulajdonosa Hegedüs Éva, aki egyben a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója. A pályázat értékelését a részvények felett tulajdonosi jogokat gyakorló Nemzetgazdasági Minisztérium végezte.
Varga Mihály összegezte: az állam 4,3 milliárd forintot fektetett a 2010-ben alakult Gránit Bankba, 2013 májusban tőkeemeléssel 2,6 milliárd forint összegű befektetéssel szerzett kisebbségi részesedést, ezt követően 2015 december végén 1,7 milliárd forintos tőkeemelést hajtott végre. Az E.P.M. Kft által ajánlott ár 4,5 milliárd forint, így közvetlen pénzügyi nyereséggel szálltak ki a befektetésből, az állam tehát a befektetett összegen felül hozamot is realizált.
A részvénycsomag adásvételét a Gránit Bank többi tulajdonosa elfogadta, és a bank igazgatósága is. A tranzakciót a Magyar Nemzeti Banknak is engedélyeznie kell, a döntés 60 munkanapon belül várható - ismertette.
A tárcavezető jelezte: a Budapest Bank értékesítésének előkészítése jelenleg is tart, háttérszámításokat végeznek, pontos időpontot az értékesítésre nem tudott mondani, de 2018-ban mindenképpen sor kerül rá.
Varga Mihály emlékeztetett: a kormány stratégiai célja, hogy a bankszektor döntően hazai kézben legyen, Magyarországon döntsenek a bankok irányításáról. A 2015-ös EBRD-megállapodás értelmében pedig kifejezték, hogy az állam nem kíván tartós tulajdonrészt vállalni a kereskedelmi bankrendszeren belül egyetlen bankban sem - húzta alá.