Az államtitkár a kedvező folyamatokat jelentős részben a tavalyi 6 éves bérmegállapodásnak tulajdonítja. Hozzátette: a tavalyi növekedési adatok azt bizonyítják, hogy a magyar gazdaság teljesítménye nem kizárólag az uniós forrásoknak köszönhető, hiszen - mint fogalmazott - a 2016-ban kifizetett támogatások reálgazdasági hatása még nem érzékelhető. Hangsúlyozta, hogy az uniós források erősíthetik a gazdasági bővülését, de a növekedés mértékét és fenntarthatóságát a gazdaságpolitika határozza meg.
Banai Péter Benő felidézte, hogy 2014-2016-os időszak program-struktúrájánál a kormány a tartós növekedést, nagyobb termelékenységet és hatékonyságot eredményező közvetlen gazdasági támogatásokat helyezte előtérbe, ezért az összes támogatáson belül 60 százalékos a közvetlen gazdaságfejlesztési célú források aránya.
Az NGM államtitkára a legfontosabb feladatnak többek között a termelékenység növelését, valamint az innovációs képesség javítását tartja, és abban bízik, hogy az ország jövőre ismét javíthatja helyezését a World Economic Forum versenyképességi rangsorában - írta a Világgazdaság.