A szellemi (fehérgalléros) és a fizikai (kékgalléros) dolgozók problémája jelentősen különbözik - közölte az InfoRádióban az allas.hu vezérigazgatója, Rácz István.
Az irodai és szellemi munkakörök hiányszakmának tűnnek, de sokszor inkább a munkaadók által biztosított körülmények nem követik le azt a dinamikus változást, ami a munkaerőpiacon most lezajlik. Akik ilyen pozícióban ülnek, gyakran
szívesen mozdulnának onnan, de a cégek sokszor nem tudnak vonzó alternatívát vagy előrelépési lehetőséget nyújtani
- mondta a szakember.
A fizikai munkáknál más problémával találkozunk: ott konkrétan nincsenek emberek, akik ezt a munkát elvégezzék, mert elmentek az országból.
Rácz István rámutatott: a gyorsaság, relevancia és a kapcsolatfelvétel elősegítésének fejlesztésével az Állás.hu képes akár 72 óra alatt megtalálni a megfelelő munkavállalót egy adott feladatkörre.
"Az az idő már elmúlt - bár még 2-3 évvel ezelőtt is jellemző volt -, hogy a a cégek által kitett hirdetésre 4-500 önéletrajz érkezett, és abból lehetett válogatni.
Most csak néhány jelentkezés érkezik, és ezeknek is kérdéses a relevanciája. Az Állás.hu egy öntanuló rendszert épített fel, amely kiszűri, hogy a kitűzött tudás- és tapasztalathalmazból melyek vannak meg a munkavállalónak, vagy melyek azok, amelyek hasonlók lehetnek az elvárthoz. Ez alapján
már a keresési fázisban megmutatja, hogy egy jelölt milyen eséllyel pályázhat az adott pozícióra.
Olyan megoldást kínálunk, amellyel már a hirdetés feltöltésekor megnézheti a munkaadó, hogy az Állás.hu adatbázisában milyen relevanciaszintű emberek állnak rendelkezésre, és a megfelelőeknek üzenetet küldhet. Így megfelelő munkavállalót találhatnak a cégek, és nem is kell megvárniuk, hogy jelentkezzen" - fejtette ki Rácz István.