Az Auchan tájékoztatása szerint az áruházban a legkisebb pancsolók már 599 forinttól elérhetőek, a tartós, téliesíthető, acélfalú medencéket pedig 250 000 forint körüli áron szerezhetik be az érdeklődők.
Azt javasolták, hogy a medencénket mindig vízszintes és stabil talajra kell állítani, valamint, hogy ezek a termékek a nyári szezonban rendszeres karbantartást igényelnek és fontos a klórszint folyamatos ellenőrzése. Ezeken felül a medencékbe hetente kell algaölőt adagolni, porszívózni, valamint a vízszűrő berendezést is tisztítani.
A Praktiker arról számolt be, hogy a kerti medencék forgalma egy-egy kiemelkedő, tartós hőséghullámot követően - főleg akkor, ha az előző időszakban hűvösebb volt az időjárás - naponta ötszörösére is nőhet, hétvégeken pedig akár tízszeres növekedéssel is lehet számolni.
Kiemelték: a Praktikernél idén 30 százalékkal magasabb forgalmat várnak medencékből a tavalyi évhez képest.
Az Intex, standcikkeket gyártó és forgalmazó nemzetközi vállalat magyarországi képviselete arról tájékoztatta az MTI-t, hogy országos szinten Budapesten és Pest megyében értékesítik a legtöbb kertben felállítható medencét, míg a Balaton, a Velencei tó és egyéb természetes vizek környékén érezhetően kisebb a medencék forgalma.
Az Intex a magyar piacon már az idén több 10 ezer darab kerti medencét értékesített, mindez a 2016-ban eladott strandeszközöknek közel a kétszerese. A kerti medencék ára 10 ezer és több százezer forint között mozog, utóbbiak közé tartoznak például a nagyobb méretű prémium homokszűrős medencék is. A vásárlók leginkább a 305 centiméter, a 366, illetve 457 centiméter átmérőjű fémvázas medencéket keresik - tették hozzá.
Az Intex részesedése a magyarországi kerti medencék piacából eléri a 40-45 százalékot.