Az ÉVOSZ elnöke szerint nagy kérdés, hogy az építőipar hogyan tud hatékonyságot javítani.
„Ha semmi sem változna, akkor 15-20 ezer ember kellene az építőiparba.
Ennyit rövid idő alatt nem lehet szerezni, jó szakembert pedig semmiképpen sem.”
Rövid távon azonban már néhány ezer ember is enyhítené a problémákat, ezért Koji László hozzátette, a kormánnyal közös építőipari foglalkoztatási program indításán gondolkoznak. A legnagyobb szükség többek között kőművesre, szerkezetépítőre, villanyszerelőre, gépészeti szakemberre és burkolóra van – mondta az ÉVOSZ elnöke.
Koji László hangsúlyozta, ezért nagyon fontos, hogy az építőipar hozzákezdjen azokhoz a tíz éve halogatott beruházásokhoz, amivel élő munkát lehet kiváltani. A digitalizáció, az automatizálás szerepéről az ÉVOSZ elnöke elmondta, új technológiákra, szervezési módokra van szükség.
„Meg kell szűnniük a hosszú alvállalkozói láncoknak. Erősödnie kell azoknak a cégeknek, amelyeknek saját erőforrása van, emberi is.”
Arról, hogy a munkaerőhiány miatt csúszhatnak projektek, Koji László azt mondta, a kivitelező érdeke, hogy annyi munkát vállaljon fel, amennyit el is tud végezni a saját erőforrás vagy a megszokott alvállalkozó rendszerükkel.
„Nem tudok elképzelni olyat, hogy fölvállalnak nagy értékű munkát és utána keresik hozzá az embereket. Ezen az építőipar túl van” - fogalmazott az ÉVOSZ elnöke.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!