„Ezt már nem tudják a szolgáltatók kigazdálkodni, ezért a szolgáltatók jelentős része – információink szerint – ezt a díjat kénytelen továbbhárítani az előfizetőkre – tudatta a szövetség elnöke.
Elmondta, hogy vannak előfizetők, akik már megkapták az első ilyen számlákat, mások valószínűleg ebben a hónapban, esetleg a jövő hónapban fognak szembesülni ezzel.
„A szolgáltatók egy része jogi eljárást indított. A terjesztők a Médiatanácshoz fordulhatnak, ha a szerződés nem jött létre, vagy úgy ítélik meg a szerződéses feltételeket, hogy azok számukra – és természetesen az előfizetők számára – rendkívül hátrányosak. Vannak, akik ezt még fontolgatják” - közölte a Magyar Kábelkommunikációs Szövetség elnöke.
Kéry Ferenc szerint a díjjal két probléma van.
„Az egyik maga a díj létezése. Nem értjük, hogy miért van az, hogy egyik típusú szolgáltatásnak – a kábeltévés szolgáltatásnak – kell ilyen díjat fizetni, míg más platformon, más típusú szolgáltatásnál nem kell ilyen díjat fizetni – például a MindigTV-nél nem kell” - vázolta az elnök.
„A másik kifogásunk pedig az, hogy ha már fizetni kell, akkor az ügyfél miért nem mondhatja azt, hogy arra nem tart igényt. Ezt szintén jeleztünk a saját eljárásunkban, hogy a két műsorszolgáltató nem tette lehetővé, egész pontosan kifejezetten kizárta ennek lehetőségét” - hangsúlyozta Kéry Ferenc.
Elmondása szerint a terjesztőnek két lehetősége van.
„Vagy elfogadja ezeket a diktátumos feltételeket, vagy nem. Ha nem, akkor természetesen meg kellene szüntetnie ennek a két csatornának a továbbítását, ami viszont az előfizetők egy másik csoportja számára lenne hátrányos” - vázolta a problémát.
300 és 400 forint közötti összeges emelést ígért az, aki már bejelentette az árait. A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség elnöke szerint valószínűleg a legtöbb szolgáltatónál hasonló áremelés lesz.