A fürdőszobára megy el a megtakarításunk

Infostart
2016. augusztus 2. 06:02
Fürdőszobát és konyhát újítanak fel a legtöbben a lakástakarék-pénztári megtakarításaikból - mondta az OTP Lakástakarék vezérigazgató-helyettese. Köntös Péter kiemelte: ezt a megtakarítást többen használják felújításra, mint vásárlásra, azért, hogy lakásuk értékét megőrizzék, vagy növeljék.

Az elmúlt években nem történt jelentős trendváltozás: továbbra is a felújítás és a korszerűsítés az a cél, amelyre a legtöbben felhasználják a lakástakarék-pénztári megtakarításaikat – közölte Köntös Péter.

Az OTP Lakástakarék vezérigazgató-helyettese emlékeztetett: akik most hozzájuthatnak a szerződéses összegükhöz, 4-8 évvel ezelőtt kötöttek szerződést. Ők akkor még jellemzően kisebb betéti összeggel kötötték meg a szerződéseket, és nagyjából 2,5-3 millió forintot tudnak elérni és felhasználni.

„Ennek az összegnek nagyjából a fele a megtakarítás, a fele pedig a fix kamatozású, szerződéskötéskor rögzített kölcsönrész, amit pluszban lehet igényelni. Tehát átlagosan mintegymásfél millió forint körüli megtakarításról és egy hasonló összegű kölcsönigénylési lehetőségről beszélünk” - ismertette.

„Az összeg felhasználásakor a lakás felújítását, korszerűsítését számlákkal kell igazolniuk az ügyfeleknek. A nagyon kézenfekvő eszközökön felül – amiket egyértelműen lakáscélú felhasználásként lehet azonosítani – vannak kevésbé egyértelmű dolgok is. Ilyenek például a beépített bútorok vagy eszközök, amelyek kapcsán fontos szabály, hogy úgy kerüljenek beépítésre, hogy gyakorlatilag a ház vagy az ingatlan részévé váljanak” - tanácsolta Köntös Péter.

Elmondta, hogy jellemzően a fürdőszobát, a fűtési rendszert korszerűsítik, a tisztasági festést vagy a homlokzati szigetelést végzik el a lakástakarék-pénztári megtakarításból. De van egy olyan réteg, amely akár luxusberuházásnak tekinthető dolgokat is megvalósít.

„Egy konyha felújítása az előzőekhez mérten nem az életminőséget közvetlenül befolyásolja, hanem inkább az esztétikai vagy a használati értékén keresztül biztosít kellemesebb közérzetet. És lássuk be, a konyha mégiscsak fontos része az életünknek, ott étkezünk, a barátaink is megfordulnak ott. A konyha az a hely, ahol biztosan találkozunk egymással a családban, éppen ezért fontos, hogy a konyha is jó közérzetet biztosítson a család számára” - tette hozzá az OTP Lakástakarék Zrt. vezérigazgató-helyettese.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
A fürdőszobára megy el a megtakarításunk
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást