"A nőket érintő leggyakoribb daganatos megbetegedés az emlőrák. Nyolc-kilencezren betegednek meg minden évben, és sajnos több mint kétezren meg is halnak minden évben emlődaganatban. Azért nagyon nagy a jelentősége annak, hogy felhívjuk a figyelmet a korai felismerésre, mert minél korábban fedezünk fel egy emlődaganatot, annál eredményesebben gyógyítható. A korai stádiumban felfedezett emlődaganatok 95 százaléka jó eredménnyel gyógyítható" – mondta Rozványi Balázs az InfoRádióban.
A Magyar Rákellenes Liga elnöke azt javasolja a nőknek, hogy a megfelelő önvizsgálatot már középiskolás korukban kezdjék el, és egész életükben folytassák. Kiemelte, hogy a népegészségügyi szűrésekre a 45 év feletti korosztályt kétévente hívják be. Az állami egészségügy célja a szűréseknél a 70 százalékos arány elérése szemben a mostani 40 százalékkal, hiszen ezzel lehetne nagyságrendi javulást elérni az eredményes túlélések esetében.
" Az összes emlődaganatos megbetegedések közel két százaléka érinti a férfiakat Magyarországon. Ez kétszáz körüli esetet jelent évente. Lehetne mondani, hogy elhanyagolható, de nem az, foglalkozni kell vele" – mondta a liga elnöke, aki hozzátette, hogy a férfiak általában nem gondolnak erre a betegségre, ezért jellemzően csak a későbbi stádiumban veszik észre az emlődaganatot, így a halálozási arány is magasabb náluk.
Rozványi Balázs felhívta arra is a figyelmet, hogy a Magyar Rákellenes Liga elindította a "Pink Month" kampányát, amelyhez várják a sportegyesületek, támogatók csatlakozását. A Magyar Rákellenes Liga programjai itt találhatók.