Nyitókép: Infostart

Sokat elárul a kutya farka, nem minden csóválás a barátság jele

Infostart
2023. május 13. 06:47
A kutyák testbeszéde sok mindent alárul annak, aki közeledni szeretne egy adott állathoz, de sok a téves hiedelem.

Ha a kutya füle hátrahajtva a fejéhez simul, a farkát pedig lazán és magasan csóválja, az az öröm vagy a boldogság jele. De ha a fülét hátrahúzza, a farok mélyen a lábak közé lóg és gyorsan csóvál, akkor az eb ideges, szorong - olvasható a Házipatika cikkében.

A boldog kutyákra jellemző, hogy szájuk gyakran nyitva van, nyelvüket kiöltik. A fültartás fajtánként változhat, de általában igaz, hogy a nyugodt kutya füle nem mutat sem éberen előre, sem hátrafelé, inkább nyugodtan, semleges helyzetben van.

A farokcsóválással pedig legyünk óvatosak.

A farkat lazán, lendületes ívekben kell lengetnie, és nem szabad nagyon magasan vagy mélyen tartania. Egyes kutatások szerint a boldog csóválás jobbra, míg a bizonytalan csóválás balra hajlik, de mások szerint ez belemagyarázás.

Ekkor támad

Mielőtt a kutyák ráugatnának valakire, vagy agresszívan reagálnának, általában számos jelét adják, hogy kényelmetlenül érzik magukat. Ilyen az ásítás, a szájuk megnyalása vagy az egyik mancsuk felemelése. Természetesen, ha a kutya épp most ébredt fel a szunyókálásból, valószínűleg nem azért ásít, mert szorong vagy épp támadni készül.

Ha a stresszt kiváltó ok közelebb van, a kutya teste megmerevedik, és az orrától a farkáig egyenes vonalban áll. Ilyenkor elfordulhat attól, ami idegesíti, vagy épp ellenkezőleg: ráfókuszálhat és bámulhatja. A farka felemelkedhet, és a hátán a szőr felállhat. A mélyen csóváló vagy behúzott farok szintén félelemre utal.

Simogatás

Ami még fontos, ha lát egy cuki kutyát mindenképpen kérdezze meg a gazdáját, hogy megsimogathatja-e az állatot, mert meglepetés érhet. A közismert jótanácsot pedig nem árt elismételni: először mutassuk meg a kezünket a kutyának.