Szerdán a Dunántúlon a napos reggelt követően lassan, fokozatosan megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Eközben Borsodban és a Tiszántúlon szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, így ott is többórás napsütésre lehet számítani, de a legnaposabb országrészek az Északi-középhegység nyugati fele és a Duna-Tisza köze lehetnek. Reggel keleten néhány zápor még előfordulhat, ezt leszámítva nem valószínű csapadék. Az északnyugati, északi szél élénk, délelőttig a Bodrogközben és környékén még erős lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 18 fok között valószín - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Csütörtökön a frontális felhőzet lassan tovább terjeszkedik keleti irányba. Északon és nyugaton általában erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt változóan felhős idő valószínű hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Nyugat felől egyre többfelé elered az eső, záporeső, viszont délutánig inkább csak a Dunántúlon valószínű csapadék. Nyugaton jelentős mennyiségű esőre lehet számítani, míg a keleti országrész egész nap szárazon maradhat. Néhol zivatar sem kizárt. A déli, délkeleti, majd a Nyugat-Dunántúlon az északi szelet sokfelé élénk, néhol erős lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban általában 0 és +8 fok között alakul, de a kevésbé felhős középső és keleti tájakon gyenge fagy is előfordulhat. Délutánra a tartósabban csapadékos dunántúli tájakon általában 9 és 14, míg keletebbre 14 és 20 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
A folytatásban visszaesik a hőmérséklet, szinte minden nap várható eső - akár kiadós mennyiség is - országszerte változó intenzitással és területi eloszlással, nagy hőmérséklet-különbségekkel.