A jövevény hamar összeszokott fajtársával, így közös bemutatójukban tekinthetők meg az egzotikus trópusi házban – olvasható Nagy Gergely Sándornak, az állatkert vezetőjének közleményében.
Az új tamarin igen barátságos, az őt figyelő látogatók iránt kezdettől fogva élénken érdeklődik. Reményeik szerint a későbbiekben nőstény is érkezik hozzájuk, így a park hozzájárulhat majd az európai állomány gyarapodásához – tette hozzá az igazgató.
Mint írta, az Amazonas-medence brazíliai és bolíviai részén őshonos fehérajkú vagy vöröshasú tamarin (Saguinus labiatus) köznapi elnevezéseit a fekete vagy sötétbarna alapszínétől markánsan elütő száj és orr körüli, illetve hasi szőrzetéről kapta.
A lombkoronaszintet lakja kisebb rokoni csoportokban, amelyeken belül az utódgondozás a szoptatást leszámítva jórészt az apa feladata, bár az idősebb testvérek is segítenek a kölykök hordozásában. Mindenevőként különféle növényi részek és fanedvek mellett ízeltlábúakat és kisebb gerinceseket is elfogyaszt – magyarázta a szakember.
Hozzátette: az élőhelyéül szolgáló esőerdők pusztulása miatt a faj szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) Vörös Listáján. A hazai állatkertek körében viszonylag ritkának számít, mivel Debrecen mellett csak Nyíregyházán és Miskolcon találkozhatunk vele.