Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Születés, gyász, sportolás és bevásárlás – kifordította életünket a karantén

Infostart
2020. szeptember 13. 20:15
A szegedi Móra Ferenc Múzeum komoly kortörténeti értéket lát abban, hogy a karanténélet mindennapjait az utókor számára megőrizze, ezért beszélőket keres. Az első interjúk közben már elkészültek, és egy-két "korlenyomat" már van is.

A szegedi Móra Ferenc Múzeum a tavaszi karanténidőszakban indította el új kezdeményezését, a koronavírus-történetek gyűjtését. Most elkészült az első gyorsjelentés a projektről: a legtöbb interjúalany a karantén első két hetét viselte a legrosszabbul, jellemzővé vált a közösségi munka, de volt olyan nagymama, aki újszülött unokáját csak fotón keresztül ismerhette meg – közölte az intézmény az Infostarttal.

A múzeum egyedi történeteket várt hétköznapi emberektől, hogy aztán ezeket a fontos korlenyomatokat megőrizhesse a jövő kutatói, érdeklődői számára. A projektfelelős Szolnoki Zoltán történész beszámolója szerint eddig tizenhárom online interjú készült el, a 25 és 66 év közti alanyok közül ketten-ketten párosával vettek részt a a beszélgetésben, de Norvégiából is akadt jelentkező.

A legjellemzőbb nehézség

a bevásárlás megszervezése

volt, de sokan beszálltak a maszkvarrásba, rengetegen kezdtek "végre" sütésbe, főzésbe, valamint nagyobb teret kapott a kihalt tereken való sportolás.

A családi élet is átalakult, a nagyszülők online találkozhattak unokáikkal, de a gyász is megnehezült a személyesség hiányában.

A mesélésre még mindig lehet jelentkezni – ITT.