A kaliforniai székhelyű vállalat arról számolt be, hogy a dezinformációk elleni fellépés keretében el fogják távolítani a félrevezető tartalmakat, a nyilvánvalóan paródia céljából készített videókra azonban nem vonatkozik majd ez a rendelkezés, és például a szórend megváltoztatásával, szavak kihagyásával járó hagyományos szerkesztés sem lesz tilalmas az új irányelvek értelmében.
A novemberi amerikai elnökválasz közeledtével egyre fokozódik a nyomás az internetes közösségi platformokon, hogy erősítsék a fellépést a manipulált felvételek ellen, amelyek készítői könnyen félrevezethetik a nézőket azzal, hogy ezen rendkívül fejlett technológiák használatával például soha el nem hangzott mondatokat adnak a videókon szereplő emberek szájába.
Az utóbbi években egyre nagyobb számban tűnnek fel deepfake videók, és az átlagos felhasználók jelentős része nem tudja megmondani, hogy manipulált tartalmat lát.
Így működik a deepfake - az út a vicces SnapChat- és Messenger-funkcióktól akár a hamisított elnöki videókig:
"Bár ezek a videók még mindig ritkának számítanak a világhálón, növekvő használatuk komoly kihívást jelent az iparunk és a társadalmunk számára" - írta Monika Bickert, a Facebook globális politikájáért felelős alelnöke.
A cég közleménye szerint emellett meg fogják jelölni azokat a független tényellenőrzők által manipuláltnak talált képeket és videókat, amelyek esetében nem teljesülnek a törlés feltételei.
"Ha egyszerűen csak eltávolítanánk a hamisnak minősített tartalmak mindegyikét, attól még azok máshol elérhetőek maradnának. Fontos információval látjuk el a felhasználókat azzal, hogy meghagyjuk és hamisként jelöljük meg őket" - közölte Bickert.