A fiatalabb korosztállyal szemben az 50-59 évesek nagy része rögtön orvoshoz fordul (61%), és csak alig 26%-uk keres rá elsőként a neten a panaszaira. A középkorúak (40-49 év) stílusosan középen helyezkednek el, és kevesebb mint a felük (40%) keres először online megoldást a bajaira - írja a Pénzcentrum.
Terhesség, cukorbetegség, allergia
A Google Trends adatai szerint 2016 novembere és 2017 novembere között a terhesség tüneteire kerestek rá a legtöbben, amit a cukorbetegség, az allergia, a pajzsmirigy és a reflux követnek. Emellett a gerincsérv, az influenza és a depresszió is ott van a legnépszerűbb keresőszavak között.
Bizonyos kifejezések népszerűsége az elmúlt egy évben feltűnően megugrott: ilyen például az influenza, a kanyaró és a merevedési zavar. A betegségek közül a bélrendszer nyálkahártyájának gyulladásával járó Crohn-betegséget találjuk az élen, amelyet az autoimmun betegség és a pajzsmirigybetegség követ. Az utóbbi időben előtérbe került laktóz- és gluténérzékenységre is gyakran kerestünk rá, az előbbire kicsivel nagyobb arányban. A számok alapján Vas megyében voltak a legtöbben kíváncsiak a laktózérzékenységgel kapcsolatos információkra, míg a gluténérzékenység iránt leginkább Szabolcs-Szatmár-Bereg megye érdeklődött.
Természetesen a fejfájás is ott van a gyakori keresések között: a Google Trends szerint 2017-ben Fejér megye lakóinak fájt legjobban a feje, a városok közül pedig Debrecen és Budapest végzett az élen. A vérnyomással kapcsolatban Győr netezett a legtöbbet, a cukorbetegségre pedig Nógrád megyéből kerestek rá a leggyakrabban. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a net soha nem helyettesítheti az orvosi diagnózist!
Egészségtudatosság
Az elmúlt évtizedekben nőtt az egészségtudatosság: a Gfk adatai szerint egyre többen figyelnek oda legalább alkalmanként az ideális testsúly megtartására, a táplálkozási szokásokban pedig megjelent a "többször keveset" elv. Ennek mentén a napi étkezések száma átlagosan háromról négyre nőtt 1989 és 2016 között. Jó hír, hogy a 2014-es európai lakossági egészségfelmérés (ELEF) szerint a magyarok komolyan veszik a megelőzést, és