A megalapozott gyanú szerint a gyanúsított 2020. április 25-én, egy XVII. kerületi lakásban, ittas állapotban bántalmazta akkori barátnőjét, a sértettet, aki ezután vele a kapcsolatot vele megszakította.
Ezt követően, a sértett akarata ellenére a gyanúsított a sértettel napi rendszerességgel, telefonhívások és üzenetek formájában próbált kapcsolatba lépni, valamint többször megjelent a sértett lakásánál is. A férfi a 2021 januárját megelőző fél évben
csaknem 14 000 alkalommal kezdeményezett hívást, vagy küldött üzenetet a sértettnek
– olvasható a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményében.
A folyamatos zaklatás, illetve a sértett életvitelébe ily módon történő önkényes beavatkozás miatt a Budai Központi Kerületi Bíróság a gyanúsítottal szemben 2021. január 22-én távoltartást rendelt el. A bíróság a végzésében előírta, hogy a gyanúsított köteles távol tartani magát a sértettől, a sértett lakóhelyétől, továbbá sem telefonon, sem más módon nem léphet kapcsolatba a sértettel.
A gyanúsított a távoltartás magatartási szabályait megszegte, a sértettel továbbra is folyamatosan próbált kapcsolatba lépni, ezért a bíróság 2021. március 31-én rendbírsággal sújtotta. A férfi a sértett zaklatásával azonban ezután sem hagyott fel, két és fél hét alatt csaknem 800 hívást kezdeményezett a sértett mobiltelefonjára.
A gyanúsított a távoltartás elrendelése után, mintegy három és fél hónap leforgása alatt – az időközben kiszabott rendbírság ellenére is – összesen több mint 3500 alkalommal kezdeményezett hívást a sértett felé.
A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség megállapította, hogy a gyanúsított kitartó, bírósági határozat, illetve a szabályok megszegése miatt kiszabott pénzbírság ellenére is fenntartott zaklató magatartása miatt jelentős és közeli a veszélye annak, hogy szabadon hagyása esetén a sértett zaklatását folytatná, esetleg a sérelmére újabb bűncselekményt követne el. Az ügyészség ezért a fokozatosság elve alapján, a bűnismétlés veszélyének kizárására a továbbiakban nem látott más lehetőséget, mint a zaklató letartóztatását, ezért a kényszerintézkedés elrendelésére indítványt tett a nyomozási bírónál.
Az ügyészség indítványával a nyomozási bíró is egyetértett, és a férfi letartóztatását elrendelte.
A Fővárosi Főügyészség felhívja a figyelmet, hogy a büntetőjog védi a magánélethez fűződő jogot. Ha valaki más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozik, őt rendszeresen, tartósan háborgatja, bűncselekményt követ el, és
akár 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.