Az ügyészségi közlemény nevet nem tartalmazott, de több sajtóhír után maga az érintett, a leggazdagabb magyarok közé tartozó Bige László reagált, jelezve, hogy valóban ellene folyik a büntetőeljárás, és közölte: "a vád nevetséges és megalapozatlan, ez is része annak az összefüggő támadásnak, ami folyik ellene."
A vádirat szerint megállapodott egy vállalkozóval abban, hogy több ezer tonna terméket ad át neki letéti szerződés alapján, amelynek egy részét a vállalkozó a piaci árnál olcsóbban, számla nélkül értékesíti, az így befolyt összeget pedig visszaadja a milliárdosnak, aki cserében vállalta, hogy a vállalkozónál letétbe helyezett termékeket később minőségi kifogásra hivatkozva leértékeli, így a forgalmazó is haszonhoz juthat. Mindez 2010-ben történt, amikor az ügyészség szerint a terméket számla nélkül értékesítő vállalkozó 135 millió forintot juttatott vissza Bige Lászlónak, amivel saját cégének nem számolt el.
Az ügyészség börtönbüntetésre kiszabását kérte Bige Lászlóra, emellett azt, hogy a bíróság tiltsa el a közügyektől. A vesztegetési pénzre vagyonelkobzást indítványozott, az összeget a nyomozóhatóság zárolta is a nagyvállalkozó bankszámláján. Ha beismerő vallomást tenne, és lemondana a tárgyaláshoz való jogáról, akkor az ügyészség megelégedne két év, végrehajtásában öt évre felfüggesztett börtönbüntetéssel, valamint 20 millió forint pénzbüntetéssel.
Bige László azt állítja, hogy el sem követhette a vádban szereplő bűncselekményt, mert mint tulajdonost a saját pénze ellenében nem lehet megvesztegetni. A milliárdos úgy véli, cégcsoportja, a Bige Holding ellen több fronton zajlik a támadás, mert meg akarják tőle szerezni a cégbirodalmát.
A vesztegetési ügyben az eljárás a Nyíregyházi Törvényszéken folytatódik.