Vona Gábor szerint a magyar realitás az, hogy teljesen joggal félnek egyetemi tanárok, államigazgatásban dolgozó szakértők. „Nincs meg az a fajta politikai higgadtság, nyugalom a mai Magyarországon, hogy ha valaki esetleg egy másik párt álláspontjával ért egyet, vagy annak programjával tud azonosulni, akkor onnantól kezdve nem válik halálos ellenséggé az éppen regnáló kormánypárt számára” – fogalmazott a Jobbik miniszterelnök-jelöltje.
A politikus úgy véli, az, hogy a kabinet tagjait csak választási győzelmük esetén tudják bemutatni, nem a Jobbik szégyene, hanem a jelenlegi magyar kormányé. A pártelnök annyit azonban elárult, hogy nem pártpolitikusokat szándékozik a különféle tisztségekbe ültetni, hanem független személyeket. „Szerintem, ha ma Magyarországnak valamire szüksége lesz majd – bármelyik párt vagy politikai közösség is alakít kormányt –, az a
szakértői kormány”
– jelentette ki Vona Gábor.
Elmondása szerint olyan emberekről van szó, akik vagy jelenleg is az államigazgatásban dolgoznak, vagy a feladatra alkalmas egyetemi oktatók.
„Az utcáról nem lehet valaki azért egy gazdasági minisztériumban államtitkár”
– hangsúlyozta a miniszterelnök-jelölt. Vona Gábor azt ígérte, hogy március 18-án bemutatja a pártjával összeállított kormányzati struktúrát.
Nem számít a származás
Senkinek sem a származását nézik a Jobbikban, hanem azt, hogy mit tesz le az asztalra – reagált Vona Gábor egy 2013-as Kuruc.infón megjelent interjújának állításaira.
"Az interjúban azt mondta, hogy lemondana, ha kiderülne, hogy zsidó, de ugyanaz az ember maradna, a gondolkodása nem változna. Miért tartotta akkor fontosnak ezt ilyen bőven kifejteni?" - hangzott a kérdés, a pártelnök pedig így felelt:
"Megkérdezték... "
Az interjú a „Szegedi Csanád-eset” után készült – hívta fel a figyelmet a pártelnök. „Nagyon kevesen emlékeznek már rá, de akkor én kiálltam mellette, és azt mondtam, hogy mindenkire számítunk, mindenkire szükség van, senkinek nem a származását nézzük, hanem hogy mit tesz le az asztalra” – emelte ki.
Vona Gábor hozzátette: akkor, abban a szituációban, hasonló helyzetben kikérte volna a pártja véleményét arról, hogy szükség van-e rá. „Ebben a szituációban akkor megkérdeztem volna a pártomat, hogy kellek-e így vagy sem. Ma már erre szerintem nincs szükség” – fogalmazott.
A Jobbik elnöke és miniszterelnök-jelöltje hangsúlyozta: a Szegedi Csanád-ügy óta nagyon sok minden változott, az ügy már nem bír jelentőséggel. „Ma is úgy működik, hogy senkitől nem kérdezzük, hogy milyen származású vagy milyen vallású” – mondta. Ma már ez a kérdés fel sem merülne – tette hozzá Vona Gábor.