ELŐZMÉNYEK
- Drámai figyelmeztetések a tűzoltóktól és a meteorológiától
- Aszály: dermesztő a kárigény a szakértő szerint – még a tehenek fejét is hiába hűtik
- A rendkívüli hőség miatt a kormány engedélyezte a munkaidő csökkentését vagy a szünetet Olaszországban
- Visszasírjuk szerdától az előző napok időjárását
- Így halad a hűtési rendszerek felülvizsgálata a kórházakban – részletek az országos tisztifőorvostól
- Harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban hamarosan
Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot – közölte a szociális- és családügyi miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy „figyeljünk egymásra”, mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegek és a hajléktalanok.
A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.