Már a Tisza-kormány első ülését követő napon kormányhatározatba foglalták, hogy a kórházi klímaberendezésekről átfogó vizsgálatnak kell készülnie, ezen gyorsan túl is lettek, mint erről Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az InfoRádióban kedden beszámolt.
Ez alapján történt, hogy a stratégiai alapból 3,6 milliárdot utaltak ki, hogy legkésőbb július 15-ig azokat a nagyon fontos munkálatokat elvégezzék az onkológiai intézetnél, amelyek működőképessé teszik a klímákat.
A tárcavezető minden nap kap jelentést, ennek megfelelően hétfőn megjöttek az alkatrészek, kedden pedig ezeket be is szerelték, a hűtés működik.
Az intézmény ilyen szempontból kiemelt, más kórházakban az örökölt helyzetben várható szerinte, hogy a nyár folyamán lesznek meghibásodások, de hosszú távú megoldáson dolgoznak, nem az a cél, hogy a miniszter milyen posztot tegyen ki este fél 11-kor a Facebookjára, ettől függetlenül a tájékoztatás szerinte is fontos.
A cikk Varga Mónika interjúja alapján készült.